W rumuńskim mieście Cluj miał miejsce spektakl angielskiego teatru. Kiedy w jego trakcie muzułmanin namawiał do modlitwy, Rumuni zaczęli śpiewać swój hymn.

Do rumuńskiego miasta Cluj przyjechała grupa teatralna z Londynu, aby w miejscowej operze wystawić sztukę, mającą afirmować politykę multikulturalizmu i tolerancję m. in. wobec islamu.Podczas jego trwania, członek tejże grupy – muzułmanin zaczął nawoływać do modlitwy, a także wznosić okrzyki „Allahu Abkar”. Zagłuszyli go jednak Rumuni, z rumuńskiej organizacji Noua Dreapta – Nowa Prawica. Zaczęli oni śpiewać rumuński hymn narodowy, po czym głośno skandowali, aby nie budować meczetów na rumuńskiej ziemi, a także, że modlitwy po arabsku używane przez muzułmańskich terrorystów nie powinny się pojawić w instytucji kulturalnej.

ZOBACZ TAKŻE: W Bukareszcie powstanie turecki meczet? Rumuńscy prawosławni protestują

Protestujący Rumuni zostali wyprowadzeni z opery przez uzbrojoną grupę antyterrorystów. Aresztowano pięciu mężczyzn.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Film ze zdarzenia:

Kresy.pl / reporters.pl / slippedisc.com

Reklama


Warning: Use of undefined constant ID - assumed 'ID' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/kresy/public_html/wp-content/themes/uniset_v1/modules/shortcode_author.php on line 5

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz