W rumuńskim mieście Cluj miał miejsce spektakl angielskiego teatru. Kiedy w jego trakcie muzułmanin namawiał do modlitwy, Rumuni zaczęli śpiewać swój hymn.

Do rumuńskiego miasta Cluj przyjechała grupa teatralna z Londynu, aby w miejscowej operze wystawić sztukę, mającą afirmować politykę multikulturalizmu i tolerancję m. in. wobec islamu.Podczas jego trwania, członek tejże grupy – muzułmanin zaczął nawoływać do modlitwy, a także wznosić okrzyki „Allahu Abkar”. Zagłuszyli go jednak Rumuni, z rumuńskiej organizacji Noua Dreapta – Nowa Prawica. Zaczęli oni śpiewać rumuński hymn narodowy, po czym głośno skandowali, aby nie budować meczetów na rumuńskiej ziemi, a także, że modlitwy po arabsku używane przez muzułmańskich terrorystów nie powinny się pojawić w instytucji kulturalnej.

ZOBACZ TAKŻE: W Bukareszcie powstanie turecki meczet? Rumuńscy prawosławni protestują

Protestujący Rumuni zostali wyprowadzeni z opery przez uzbrojoną grupę antyterrorystów. Aresztowano pięciu mężczyzn.

Podoba Ci się ta strona?
Wesprzyj nas.

Film ze zdarzenia:

Kresy.pl / reporters.pl / slippedisc.com

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz