Poseł Robert Winnicki z Ruchu Narodowego wyłożył, czym różni się jego ugrupowanie od Prawa i Sprawiedliwości.

Do wymiany uwag na temat przyszłości Unii Europejskiej doszło na Twitterze. W krótkim komunikacie polityk PiS Kazimierz Michał Ujazdowski, który utożsamił Europę z Unią Europejską, apelował o zachowanie jedności państw Starego Kontynentu. Alternatywą miałoby być według niego zniewolenie Polski przez Rosję.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Prominentny polityk PiS: Z Węgrami Orbána nie mamy punktów zbieżnych

Politykowi PiS odpowiedział poseł Ruchu Narodowego Robert Winnicki. Zaznaczył on, że Polsce grozi przede wszystkim wyeksploaowanie przez zachodni kapitał i kolonizacja polityczna, ekonomiczna i kulturowa, której ulega cała Europa Środkowa, w tym Rzeczpospolita.

Twitter.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zan :

    PIS posługuje się retoryką neosowiecką. Internacjonalizm, walka z rzekomym imperializmem wskazanym przez Wielkiego Brata….Wyborcy PIS to również sowieciarze: ślepa wiara w jedną słuszną PARTIĘ, wodza, trybunę ludu (gazeta polska). Zgoda na inwigilację Europejczyków w imię permanentnej walki z terrorem, niechęć do nacjonalizmu. Liderzy i publicyści PIS przejawiają ciągłą rewolucyjną histerię, zupełnie niepodobną do postawy konserwatysty. PISowcy sympatyzują z posttrockistami (neocons).