Wyborcy w Polsce nie tyle głosowali na PiS, co przeciwko Platformie Obywatelskiej – pisze „Rossijskaja Gazieta”.

Wybory w Polsce nie cieszą się dużym zainteresowaniem w Rosji. Media podają tylko krótkie informacje z sondażowymi wynikami i cytują wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego i Beaty Szydło.

Zdaniem „Rossijskoj Gazety” wpływ na decyzję Polaków miały skandale polityczne z udziałem rządzących elit. Dziennik podkreśla, że Platforma Obywatelska była jedyną partią we współczesnej historii Polski, która dwukrotnie z rzędu wygrała wybory, ale taż Polacy byli już zmęczeni liderami tego ugrupowania.

Rosjanie zauważają, że Prawo i Sprawiedliwość przeszło poważne zmiany, jeśli chodzi o wizerunek partii. Podkreślają jednak, że szefem ugrupowania pozostaje Jarosław Kaczyński, a jego zastępcą jest Antoni Macierewicz, któremu „Rossijskaja Gazeta” wypomina ujawnienie informacji na temat pracy polskiego wywiadu.

PAP/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz