Rosyjskie media o II turze wyborów

Rosyjskie media interesują się drugą turą wyborów prezydenckich w Polsce. Podobnie jak przed pierwszą turą głosowania, starają się jednak unikać komentarzy.

Rozgłośnia radiowa „Echo Moskwy” zwraca uwagę, że ostatnie badania opinii publicznej w Polsce pokazały, iż Jarosław Kaczyński ma szanse na zwycięstwo w wyborach.

Według dziennika „Wriemia Nowostiej” sondaże natomiast pokazują, że głosowanie wygra Bronisław Komorowski. Gazeta informuje, że również bukmacherzy stawiają na zwycięstwo marszałka Sejmu.

„Rossijskaja Gazieta” z kolei pisze, że zwycięstwo jednego z kandydatów będzie w dużej mierze uzależnione od tego, na kogo zagłosują wyborcy lewicowi.

Rządowy rosyjski dziennik publikuje wywiad z Grzegorzem Napieralskim. Lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej powiedział, że polska lewica uważa, iż nastał czas przyśpieszenia procesu pojednania polsko-rosyjskiego, „który jest opóźniony o całe pokolenie”.

IAR/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz