Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że w środę rosyjski myśliwiec przechwycił norweski samolot wojskowy nad Morzem Barentsa.

Jak poinformowała w środę agencja prasowa Reuters, rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że w środę rosyjski myśliwiec przechwycił norweski samolot wojskowy nad Morzem Barentsa.

Stwierdzono, że norweski samolot, amerykański morski samolot patrolowo-rozpoznawczy P-8 Poseidon, zbliżał się do granicy z Rosją, ale zawrócił po zbliżeniu się do niego rosyjskiego myśliwca MiG-29.

W połowie sierpnia, duńskie siły powietrzne przechwyciły dwa rosyjskie bombowce, które zostały zidentyfikowane w pobliżu Danii i leciały w kierunku obszaru monitorowanego przez Holandię – poinformowały w poniedziałek holenderskie Królewskie Siły Powietrzne.

Dodano, że holenderskie F-16 zostały wezwane do akcji w poniedziałek rano, ale rosyjskie bombowce zostały przechwycone, zanim zdążyły wejść w przestrzeń powietrzną NATO.

Rzecznik holenderskich Królewskich Sił Powietrznych powiedział, że samoloty są przechwytywane, jeśli nie mają unikalnego kodu identyfikacyjnego, nie przedstawiły planu lotu i nie ma dwukierunkowej rozmowy.

Powiedział również, że rosyjskie samoloty nierzadko naruszają przestrzeń powietrzną kraju. Nie podano szczegółów dotyczących rosyjskich samolotów.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply