Rosyjska ambasada w RPA przypomina o ostrzeżeniach przed możliwymi prowokacjami z użyciem broni chemicznej w Syrii

Ambasada Federacji Rosyjskiej w Republice Południowej Afryce na Twitterze opublikowała materiały rosyjskiego resortu obrony z ostatnich tygodni, w których ostrzegano przed możliwymi „fałszywymi atakami” z użyciem broni chemicznej w Syrii.

W niedzielę Organizacja Syrian American Medical Society (SAMS) oskarżyła syryjski rząd o przeprowadzenie ataku chemicznego w sobotę wieczorem na szpital we Wschodniej Ghucie. Damaszek zdecydowanie odrzucił takie oskarżenia. SAMS uważa, że bomba chlorowa uderzyła w miejscowy szpital, zabijając sześć osób. W kolejnym ataku na pobliski budynek mieszkalny śmierć miało ponieść 35 osób.

Szef rosyjskiego centrum ds. deeskalacji w Syrii, generał brygady Jurij Jewtuszenko powiedział: Zdecydowanie dementujemy tę informację. Dodał również: Niniejszym ogłaszamy, że jesteśmy gotowi wysłać rosyjskich specjalistów w dziedzinie ochrony przed promieniowaniem, atakami chemicznymi i biologicznymi, aby zebrać informacje, jak tylko Duma będzie wolna. Potwierdzą one prawdziwą naturę tych oskarżeń.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rosyjska placówka w RPA przypomniała dzisiaj o tym, że rosyjski resort obrony ostrzegał od kilku tygodni przed możliwymi prowokacjami w Syrii. „Prowokacja w Dumie jest najbardziej podła z wszystkich. Rosyjskie ministerstwa obrony i spraw zagranicznych kilka razy i z dużym wyprzedzeniem ostrzegajłyo trwających przygotowaniach do fałszywego ataku chemicznego. I okazało się, że stało się dokładnie tak, jak przewidywano”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Syria i Rosja: bazę w Hims zaatakowalo izraelskie lotnictwo

Kresy.pl / Twitter
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz