Strona rosyjska twierdzi, że w wyniku ataku rakietowego zniszczyli bazę zagranicznych ochotników na Ukrainie, w obwodzie charkowskim. To kolejna taka sytuacja w ostatnim czasie.

W sobotę gen. Igor Konaszenkow, rzecznik ministerstwa obrony Rosji powiedział, że w wyniku ataku rakietowego, na obszarze obwodu charkowskiego, zniszczono „bazę zagranicznych najemników”, walczących po stronie ukraińskiej.

„Precyzyjne pociski rakietowe wystrzelone z powietrza zniszczyły bazę zagranicznych najemników w pobliżu miejscowości Awdiejewka w obwodzie charkowskim” – powiedział Konaszenkow. Najemnikami Rosjanie określają wszystkich obywateli państw trzecich walczących po stronie Ukrainy.

Według rzecznika rosyjskiego resortu obrony, wśród innych celów były obszary, gdzie rozmieszczeni byli ukraińscy żołnierze i sprzęt, a także pięć stanowisk ogniowych z jednostkami artylerii rakietowej, na terenie obwodu ługańskiego, m.in. koło Łysyczańska.

To już drugi raz w ostatnim czasie, gdy strona rosyjska informuje o zniszczeniu bazy dla cudzoziemców, walczących po stronie Ukrainy. W czwartek gen Konaszenkow twierdził, że „w rezultacie ostrzału rakietami precyzyjnymi odpalanymi z powietrza w rejonie osiedla Nowogródek Wołyński w obwodzie żytomierskim zniszczone zostało Centrum Szkoleniowe Sił Zbrojnych Ukrainy, w którym przeszkolenie i zgrywanie przechodzili cudzoziemscy najemnicy”.

We wczesnej fazie wojny Rosjanom udało się ostrzelać bazę dla zagranicznych ochotników ściągających, by walczyć po stronie Ukrainy w Jaworowie w obwodzie lwowskim. Choć brak szczegółowych informacji, ochotnicy mieli w wyniku tego ostrzału ponieść liczne straty.

Przeczytaj: W ostrzelanym przez Rosjan Jaworowie formowano Legion Międzynarodowy

Tass / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply