Rosyjski państwowy sprzedawca broni Rosoboronexport przygotował kontrakt z Indiami na dostawę najnowszych karabinów szturmowych AK-203 – przekazała rosyjska agencja prasowa Tass.

Jak poinformowała agencja prasowa Tass, powołując się na informacje przekazane jej podczas międzynarodowego pokazu Aero India 2021, rosyjski państwowy sprzedawca broni Rosoboronexport  przygotował kontrakt z Indiami na dostawę najnowszych karabinów szturmowych AK-203.

„Kontrakt na dostawę karabinów szturmowych Kałasznikow AK-203 do Ministerstwa Obrony Indii przez rosyjsko-indyjskie przedsiębiorstwo joint venture Indo-Russian Private Rifles Limited został opracowany i jest gotowy do podpisania” – przekazał rosyjsko – państwowy eksporter broni.

Zobacz też: Szojgu: Rosja musi zwiększyć produkcję myśliwców Su-57

Umowa może zostać podpisana w najbliższej przyszłości – powiedział Rosoboronexport. „Mamy nadzieję, że stanie się to w najbliższej przyszłości” – powiedziała firma.

Rosja demonstruje karabin szturmowy AK-203 przeznaczony dla armii indyjskiej na wystawie Aero India 2021. W porównaniu do podstawowej wersji AK-203, karabin szturmowy przeznaczony dla armii indyjskiej ma stałą składaną kolbę. Pusty karabin szturmowy waży 3,8 kg, ma szybkostrzelność 700 pocisków na minutę i zasięg celności 800 m. Karabin szturmowy AK-203 przeznaczony dla indyjskiej armii ma lufę o długości 415 mm.

Jak poinformowało źródło rosyjskiej agencji podczas pokazu lotniczego Aero India, karabin szturmowy AK-203 w pełni spełnia wymagania wojska.

Zobacz też: Indyjscy specjaliści rozpoczęli w Rosji szkolenie z obsługi S-400

Jak podało źródło, karabin szturmowy jest optymalny dla armii indyjskiej ze względu na zestaw cech, w szczególności dzięki celności, niezawodności i stosunkowi masy do skuteczności ognia. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość montażu wszystkich typów celowników.

Rosja i Indie nadal rozwijają współpracę wojskową i techniczną, pomimo pandemii koronawirusa – powiedział w środę zastępca dyrektora Federalnej Służby Rosji ds. Współpracy Wojskowej i Technicznej oraz szef rosyjskiej delegacji Władimir Drożżow.

„Obowiązujące ograniczenia mają wpływ na nasze interakcje, ale szukamy sposobów ich przezwyciężenia. Prowadzimy wideokonferencje, prowadzimy korespondencję i udzielamy uprawnień naszym przedstawicielom w Indiach. Staramy się znaleźć sposoby i wskazówki, aby zapewnić że te ograniczenia nie mają szczególnego wpływu na nasze interakcje” – powiedział.

„Uważamy, że to bardzo dobry kierunek. Mogę powiedzieć, że Rosja jest jedynym obcym krajem, który współpracuje z Indiami w transferze technologii zbrojeniowych. Jesteśmy gotowi nie tylko sprzedawać nowoczesne rodzaje uzbrojenia i sprzętu wojskowego, ale także transfer nowoczesnych technologii związanych z jego produkcją, naprawą i modernizacją – dodał Drożżow.

Kresy.pl/Tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz