Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej odpowiedziało na dzisiejsze zarzuty gruzińskich władz, iż rosyjski śmigłowiec naruszył przestrzeń powietrzną kaukaskiego państwa.

Występujący w imieniu rosyjskiego Ministerstwa Obrony gen. Konaszenkow twierdził, że w ciągu ostatniej doby ani jeden śmigłowiec rosyjskiej armii nie operował w pobliżu gruzińskiej granicy. „Co niezwykłe w całodziennych obwinieniach ze strony gruzińskich władz wojskowych nawet w przybliżeniu nie wskazywano miejsca naruszenia przestrzeni powietrznej Gruzji” – twierdził Konaszenkow. Jak mówił przed „wydawaniem gromkich oświadczeń” Gruzini powinni się oprzeć na „obiektywnych danych, zwłaszcza środków radiolokacyjnych”.

Gruzińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało dziś , że rosyjska maszyna wojskowa „naruszyła przestrzeń powietrzną kontrolowaną przez rząd centralny, przeleciała nad jedną z miejscowości i nad budynkami policyjnymi”.

ria.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz