Przedstawiciel rosyjskiej Izby Społecznej skrytykował stosowanie kary śmierci na Białorusi. Anatolij Kuczerena stwierdził, że „jest to powrót do średniowiecza”.

Kuczerena cytowany przez jedną z rosyjskich agencji prasowych powiedział, że „zastosowanie kary śmierci nie będzie sprzyjać rozwojowi relacji między ludźmi i władzami Białorusi”. Rosyjski adwokat wyraził żal, że prezydent Aleksander Łukaszenka nie zgodził się na zastosowanie aktu łaski wobec obu Białorusinów skazanych na karę śmierci za zorganizowanie zamachu w mińskim metrze. Aleksander Brod z Moskiewskiego Biura do Spraw Praw Człowieka stwierdził, że razi pośpiech z jakim wykonano wyroki. „Nigdy z takim pośpiechem kara śmierci nie jest wykonywana”-podkreślił. Jego zdaniem, powinno być przeprowadzone bardziej szczegółowe śledztwo w sprawie wybuchu w metrze. Zwrocił uwagę, że wielu obrońcow praw czlowieka nieraz wskazywalo na naruszenia praw czlowieka na Białorusi.

IAR/KRESY.PLZbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz