Rosja będzie uznawać paszporty wydane przez donbaskich separatystów

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow zapowiedział, że Federacja Rosyjska będzie uznawać dokumenty osobiste wydawane przez nieuznawane Doniecką i Ługańską Republikę Ludową.

Dekret w sprawie uznawania dokumentów wydawanych przez donbaskich separatystów podpisał w sobotę prezydent Władimir Putin. Poinformował o tym szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow w czasie szczytu poświęconego sprawom bezpieczeństwa w Monachium. Kwestia ta stała się bowiem przedmiotem rozmów posiedzenia miistrów spraw zagranicznych Rosji, Ukrainy, Francji i Niemiec, czyli tak zwanego formatu normandzkiego. „W dekrecie napisano czarno na białym, że kierujemy się wyłącznie humanitarnymi przesłankami” – twierdził Ławrow. Jak tłumaczył, takie rozwiązanie ma umożliwić mieszkańcom terenów nieuznawanych Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej na przekraczanie granicy Rosji. Ławrow określił takie rozwiązanie jako tymczasowe, „na okres, do czasu wypełnienia porozumień mińskich”.

Czytaj także: Znany rosyjski pisarz dowodzi batalionem w Donbasie

ria.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz