Prócz tego, Departament Stanu i Pentagon ograniczą także podróże służbowe do Turcji.

Departament Stanu i Pentagon wezwały dziś rodziny swoich pracowników do opuszczenia południa Turcji. Chodzi tu szczególnie o pracowników konsulatu w Adanie, a także tych przebywających w prowincji Izmir. Ma to mieć związek ze szczególnym zagrożeniem ze strony terrorystów. Konsulat pozostanie jednak nadal czynny. Amerykanie zorganizują transport dla pracowników obu resortów tak by jak najszybciej mogli oni znaleźć się w Stanach.

Departament Stanu ostrzegł także Amerykanów przed podróżowaniem w te rejony oraz ograniczył podróże służbowe do Turcji.

Reuters/KRESY.PL

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz