Rheinmetall i Czechoslovak Group podpisali memorandum porozumienia w dziedzinie taktycznych pojazdów wojskowych. W ramach nowego strategicznego partnerstwa obie firmy chcą umożliwić transfer technologii obronnych między Niemcami a Czechami – poinformowało w czwartek biuro prasowe Rheinmetall.

Jak czytamy w czwartkowym oświadczeniu grupy zbrojeniowej Rheinmetall, firma podpisała z Czechoslovak Group (CSG) memorandum porozumienia w dziedzinie taktycznych pojazdów wojskowych. Na wydarzeniu obecny był prezydent Republiki Czeskiej Miloš Zeman.

W ramach nowego strategicznego partnerstwa obie firmy chcą umożliwić transfer technologii obronnych między Niemcami a Czechami w celu realizacji projektów w państwach grupy wyszehradzkiej, a także w innych krajach. CSG, kluczowy czeski partner przemysłowy i biznesowy Rheinmetall, będzie partnerem w projektach niemieckiej firmy wraz z dziesiątkami innych czeskich firm zbrojeniowych ze swojego łańcucha dostaw.

W strefie przemysłowej producenta samochodów ciężarowych Tatra ma powstać spółka joint venture. Nowo powstała spółka, która będzie wspólnym przedsięwzięciem CSG i Rheinmetall Landsystem, będzie miała w nazwie prestiżową, znaną na całym świecie markę Tatra.

Rheinmetall wybrał Grupę CSG na swojego głównego partnera przemysłowego w Czechach po dokładnej analizie czeskiego przemysłu, biorąc pod uwagę doświadczenie, możliwości i aktywną produkcję technologii specjalnych systemów lądowych. CSG będzie w stanie szybko i efektywnie współpracować z Grupą Rheinmetall. Posiada sprawdzoną zdolność przenoszenia produkcji od dostawców zagranicznych, w tym możliwość opracowywania nowych wariantów pojazdów oraz pozyskiwania projektów eksportowych.

CSG z zadowoleniem przyjmuje strategiczną współpracę z Rheinmetall. Spółka strategiczna ma nie być zwykłą montownią, ale także twórcą i producentem nowoczesnych technologii obronnych. Dzięki temu czeski przemysł obronny rozszerzy swoje możliwości w zakresie systemów gąsienicowych pojazdów naziemnych. Strona czeska podkreśla, że współpraca z Niemcami stworzy w kraju nowe miejsca pracy.

Zobacz też: Podwozie czeskiej Tatry dla ukraińskich Neptunów – tego chce dowództwo Sił Zbrojnych Ukrainy

„Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Rheinmetall i głęboko wierzymy, że nasza współpraca jest kamieniem milowym w modernizacji sił zbrojnych i krajowego przemysłu Republiki Czeskiej” – powiedział Michal Strnad, właściciel Grupy Czechosłowackiej. „Grupa Czechosłowacka ma potencjał, aby zostać partnerem Rheinmetall w Republice Czeskiej nie tylko w zakresie wymiany i modernizacji systemów bojowych”.

„Współpraca z Czechosłowacką Grupą jest kluczową relacją dla Rheinmetall” – powiedział Armin Papperger z Rheinmetall. „Ta szansa pozwoli nam włączyć Czechosłowacką Grupę do naszego obecnego globalnego łańcucha dostaw dla naszego szerokiego spektrum produktów obronnych”.

Zobacz też: Słowacka zbrojeniówka chce pomóc Ukraińcom w modernizacji artylerii, w tym systemu Bohdana

Kresy.pl/Rheinmetall

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply