Niemiecki koncern zbrojeniowy Rheinmetall planuje w przyszłym roku rozpocząć budowę pierwszych pojazdów opancerzonych na Ukrainie.

Jak przekazała agencja prasowa Reuters, niemiecki koncern zbrojeniowy Rheinmetall planuje w przyszłym roku rozpocząć budowę pierwszych pojazdów opancerzonych na Ukrainie.

Armin Papperger, dyrektor generalny Rheinmetall mówi, że już na początku przyszłego roku spodziewa się zawarcia porozumienia z Ukrainą w sprawie produkcji transporterów opancerzonych Fuchs i bojowych wozów piechoty Lynx.

„Po podpisaniu umowy chcemy ukończyć pierwszego Fuchsa w ciągu sześciu do siedmiu miesięcy, a pierwszego Lynxa w ciągu 12 do 13 miesięcy” – powiedział Papperger niemieckiemu magazynowi WirtschaftsWoche.

Już w maju pojawiały się informacje, że Rheinmetall planuje wspólnie z ukraińskim koncernem „Ukroboronprom” produkcję transporterów opancerzonych Fuchs na Ukrainie. „Zaczniemy tam od konserwacji i naprawy pojazdów ratowniczych i chcemy jak najszybciej produkować pojazdy opancerzone, takie jak pojazdy opancerzone Fuchs” – powiedział Papperger. Według niego Ukraina jest również zainteresowana nowoczesnym czołgiem Pantera i bojowym wozem piechoty Lynx.

„Ale pierwszym krokiem jest zaspokojenie pilnych potrzeb kraju w jego walce obronnej” – powiedział szef Rheinmetall.

Zapytany, czy obawia się uruchomienia produkcji na Ukrainie w obliczu rosyjskich ataków rakietowych, odpowiedział: „Ukraina ma skuteczne środki obrony przed atakami na wrażliwe cele, głównie dzięki pomocy Zachodu. Elektrownie i inne przedsiębiorstwa przemysłowe też działają i są natychmiast naprawione w przypadku uszkodzenia”.

Niemiecka firma opublikowała również komunikat, informując o zawarciu porozumienia o współpracy strategicznej z państwowym ukraińskim koncernem zbrojeniowym Ukroboronprom. Jak podano, celem jest „wzmocnienie przemysłu obronnego Ukrainy, a ostatecznie jej bezpieczeństwa narodowego”. Ma to nastąpić w wyniku „stopniowego stworzenia połączonych zdolności w zakresie technologii obronnej, które zostaną zlokalizowane na Ukrainie”.

Kresy.pl/Reuters

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Kasper1
    Kasper1 :

    „Ukraina ma skuteczne środki obrony przed atakami na wrażliwe cele, głównie dzięki pomocy Zachodu. Elektrownie i inne przedsiębiorstwa przemysłowe też działają i są natychmiast naprawione w przypadku uszkodzenia”. – Papperger od dawna daje dowody na to, że jest pierd…..ty bo wierzy w cuda opowiadane przez ukraińską propagandę. Najwyraźniej jakieś spodziewane, wyimaginowane zyski rzuciły mu się na mózg.