Z informacji, do których dotarła agencja “Reuters” wynika, że Korea Północna buduje dwa nowe okręty podwodne. Jeden z nich ma być zdolny do wystrzeliwania pocisków z głowicami jądrowymi.

Korea Płn. buduje dwa nowe okręty podwodne, w tym jeden zdolny do wystrzeliwania pocisków z głowicami jądrowymi – poinformowała we wtorek agencja “Reuters”. Medium powołało się na informacje uzyskane od południowokoreańskiego paramentarzysty Ha Te Keunga, który zapoznał się z briefingiem agencji wywiadowczej w Seulu.

Reuters przypomina, że mimo, iż Korea Północna dysponuje dużą flotą okrętów podwodnych, to zaledwie jedna z nich, eksperymentalna, jest zdolna do przenoszenia ładunków nuklearnych.

Zdaniem Ha, który zasiada w parlamentarnej komisji ds. wywiadu, jeden z okrętów, które są aktualnie budowane przez władze Korei Północnej będzie mógł przenosić pociski balistyczne przeznaczone do wystrzeliwania z okrętów podwodnych (SLBM).

“Jeden z okrętów podwodnych budowanych przez Koreę Północną może przenosić pocisk balistyczny (SLBM) wystrzeliwany z łodzi podwodnej” – oświadczył południowokoreański poseł.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Armia Korei Południowej: Korea Północna znów wystrzeliła dwie rakiety

W lipcu 2019 roku północnokoreańskie media pokazały przywódcę kraju Kim Dzong Una podczas inspekcji nowo wybudowanego okrętu podwodnego. Zdaniem komentatorów jest on zdolny do odpalania pocisków balistycznych. Później Korea Płn. poinformowała o udanej próbie nowej rakiety typu SLBM. Broń tego rodzaju została zaprezentowana podczas parady w Pjongjangu.

Zobacz także: Korea Północna “szybko” rozbudowuje swój ośrodek badań jądrowych

reuters.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply