Z informacji, do których dotarła agencja „Reuters” wynika, że Korea Północna buduje dwa nowe okręty podwodne. Jeden z nich ma być zdolny do wystrzeliwania pocisków z głowicami jądrowymi.

Korea Płn. buduje dwa nowe okręty podwodne, w tym jeden zdolny do wystrzeliwania pocisków z głowicami jądrowymi – poinformowała we wtorek agencja „Reuters”. Medium powołało się na informacje uzyskane od południowokoreańskiego paramentarzysty Ha Te Keunga, który zapoznał się z briefingiem agencji wywiadowczej w Seulu.

Reuters przypomina, że mimo, iż Korea Północna dysponuje dużą flotą okrętów podwodnych, to zaledwie jedna z nich, eksperymentalna, jest zdolna do przenoszenia ładunków nuklearnych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zdaniem Ha, który zasiada w parlamentarnej komisji ds. wywiadu, jeden z okrętów, które są aktualnie budowane przez władze Korei Północnej będzie mógł przenosić pociski balistyczne przeznaczone do wystrzeliwania z okrętów podwodnych (SLBM).

„Jeden z okrętów podwodnych budowanych przez Koreę Północną może przenosić pocisk balistyczny (SLBM) wystrzeliwany z łodzi podwodnej” – oświadczył południowokoreański poseł.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Armia Korei Południowej: Korea Północna znów wystrzeliła dwie rakiety

W lipcu 2019 roku północnokoreańskie media pokazały przywódcę kraju Kim Dzong Una podczas inspekcji nowo wybudowanego okrętu podwodnego. Zdaniem komentatorów jest on zdolny do odpalania pocisków balistycznych. Później Korea Płn. poinformowała o udanej próbie nowej rakiety typu SLBM. Broń tego rodzaju została zaprezentowana podczas parady w Pjongjangu.

Zobacz także: Korea Północna „szybko” rozbudowuje swój ośrodek badań jądrowych

reuters.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz