W poniedziałek, w obecności ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, Inspektorat Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej zawarł cztery umowy z zakładami polskiego przemysłu obronnego należącymi do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. przewidują one dostawę sprzętu wojskowego i amunicji. Umowy dotyczą kupna nowych Rosomaków-S i amunicji.

Inspektorat Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej zawarł w poniedziałek cztery umowy z zakładami polskiego przemysłu obronnego należącymi do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. – poinformował resort obrony. Kontrakty zostały podpisane w obecności ministra Mariusza Błaszczaka. Kontrakty dotyczą kupna nowych Rosomaków-S i amunicji.

Pierwszą i największą zawarto z Rosomak S.A. z Siemianowic Śląskich. Przewiduje ona dostawy 60 transporterów opancerzonych do przewozu obsług prze­ciw­pan­cer­nych zestawów rakietowych Spike-LR – wozów Rosomak‑S. Ma ona wartość 105 mln złotych brutto. Przewiduje ona, że dostawy będą realizowane w latach 2021 – 2022.

źródło: grupapgz.pl

źródło: grupapgz.pl

źródło: grupapgz.pl

źródło: grupapgz.pl

Polska grupa Zbrojeniowa informuje, że Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak-S jest pojazdem przeznaczonym do przewozu przenośnych Przeciwpancernych Pocisków Kierowanych „Spike”. KTO – S wyposażony został w dwie przenośne wyrzutnie PPK; posiada także środki łączności zewnętrznej, a także wielozakresowe pokrycie maskujące Berberys. Parametry techniczne pojazdu są identyczne jak dla wykorzystywanej już w wojsku wersji bazowej z uwzględnieniem zdolności do pokonywania przeszkód wodnych.

Do skomplementowania Rosomaków-S wykorzystane zostaną transportery w wersji bazowej, które znajdują się na wyposażeniu Wojska Polskiego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
źródło: grupapgz.pl

źródło: grupapgz.pl

źródło: grupapgz.pl

źródło: grupapgz.pl

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Czytaj także: Wojsko planuje zakup kołowych transporterów nowej generacji. Licencja zza granicy, polskie firmy nie sa w stanie opracować technologii

Portal “ZBIAM” informuje, że zamówiona amunicja będzie przeznaczona do strzelania z 23 i 30 mm armat automatycznych, 122 mm hau­bi­co­ar­mat samobieżnych 2S1 Goździk i 152 mm hau­bi­co­ar­mat samobieżnych wz. 1977 DANA.

Z MESKO S.A. ze Skarżyska-Kamiennej podpisana został umowa na amunicję śred­nio­ka­li­bro­wą 23×151 mm (do armat ZU-23 – 2 i pochod­nych) i 30×173 mm do armat Mk 44 Bushmaster II koło­wych wozów bojo­wych Rosomak. Zamówiono łącznie 174 tysięcy naboi za ponad 104 mln złotych brutto.

Kolejna umowa ma wartość 76 mln złotych. Przewiduje dostawę 11 000 kom­ple­tów poci­sków odłam­kowo-burzą­cych razem z ładun­kami mio­ta­ją­cymi do 152 mm hau­bi­co­ar­mat samo­bież­nych DANA. Zamówienie będzie realizowane w latach 2020 – 2022.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Czwarta umowa o wartości 41,5 mln złotych przewiduje dostawę 8000 kom­ple­tów poci­sków odłam­kowo-burzą­cych razem z ładun­kami mio­ta­ją­cymi do 122 mm hau­bi­co­ar­mat samo­bież­nych 2S1 Goździk. Dostawy mają zostać zrealizowane w latach 2020 – 2022.

Przeczytaj również: Gen. Skrzypczak dla Kresy.pl o Rosomakach-S: to błąd i powrót do doraźnego rozwiązania sprzed lat

Zobacz także: Słoweńcy nie wybrali polskich Rosomaków

grupapgz.pl / zbiam.pl / twitter.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply