Kongresmen Walter Jones z Karoliny Północnej pytał wczoraj sekretarza obrony USA Jamesa Mattisa o sens dalszej obecności amerykańskich żołnierzy w Afganistanie.

Odnosząc się do sprawy chronienia pedofilów w Afganistanie przez amerykańskich dowódców, Jones zapytał wczoraj Mattisa: „Dlaczego wciąż przelewamy krew naszych żołnierzy za pedofilów?”

Podczas wczorajszego przesłuchania Mattisa w Kongresie, Jones odczytał na głos serię ponurych nagłówków o sytuacji Afganistanie, w tym o niedawnych zamachach terrorystycznych w Kabulu. Przypomniał równiez słowa prezydenta Donalda Trump sprzed kilku lat, gdy ten w ostrych słowach krytykował przedłużającą się amerykańską obecność w Afganistanie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Po 16 latach, nie uważam, abyśmy mieli jakieś sukcesy. Nikomu nie udało się jeszcze podbić Afganistanu, choć wielu próbowało. Dołączymy do listy narodów, które próbowały i się zawiodły” – podkreślił Jones.

W odpowiedzi, Mattis powiedział, że Amerykanie są w Afganistanie po to, aby powstrzymać kolejny zamach podobny do ataku z 11 września 2001 roku na Nowy Jork i Waszyngton. Zwrócił również uwagę, że Trump nie przyjął w sposób bezkrytyczny obecne strategii militarnej wobec Afganistanu.

Kresy.pl / The Hill
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz