Papież Franciszek odwiedzi w 2018 roku Estonię

Jeśli dojdzie do wizyty, Franciszek będzie drugim po Janie Pawle II papieżem, który odwiedził Estonię.

Papież Franciszek przyjedzie w przyszłym roku do Estonii – poinformował w niedzielę estońskich wiernych biskup Philippe Jourdan na Mszy świętej w katedrze w Tallinie.

Podczas gdy na początku roku nuncjusz powiedział, że to jest na 90 proc. pewne, teraz jest na 99 proc. pewne, że papież Franciszek odwiedzi Estonię w przyszłym roku – powiedział biskup cytowany estońską gazetę Postimees. Bp Jourdan powoływał się na rozmowę z nuncjuszem apostolskim abp. Pedro Lopezem Quintaną, który przekazał mu, iż papież jest „szczerze zadowolony z przygotowań do wizyty w Estonii i że chce przybyć, aby wszystkich zobaczyć”.

O możliwości odwiedzenia Estonii przez Franciszka zaczęto mówić na wiosnę 2016 roku podczas wizyty w tym kraju watykańskiego sekretarza stanu kardynała Pietro Parolina. Parolin powiedział wówczas, że 100-lecie uzyskania niepodległości w 2018 roku będzie dobrą okazją do przyjęcia zaproszenia i złożenia wizyty w Estonii przez Ojca Świętego.

Jak pisze Baltic Times, według danych z 2011 roku w Estonii żyje 4,5 tysiąca katolików. Według strony internetowej estońskiego MSW jest ich 6 tysięcy. Franciszek byłby drugim papieżem, który odwiedzi Estonię, po Janie Pawle II. Papież-Polak odbył pielgrzymkę do Estonii w 1993 roku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Papież Franciszek rozważa pielgrzymkę do Iraku

Kresy.pl / Baltic Times / Postimees

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz