Znany reżyser jest przekonany, że jego kanał na YouTube został zlikwidowany z powodu opublikowania „niepoprawnego politycznie” klipu.

Z YouTube zniknął profil Grzegorza Brauna Braun Movies. Zdaniem reżysera, jest to wynik opublikowania na nim zwiastuna nieukończonego jeszcze filmu dokumentalnego „Luter i rewolucja protestancka”.Jak pisze portal pch24.pl, Braun otrzymał od administracji serwisu wyjaśnienie, że konto „zostało zamknięte z powodu wielokrotnych lub poważnych naruszeń zasad YouTube, które dotyczą spamu, nieuczciwych praktyk i treści wprowadzających w błąd, lub innych naruszeń warunków korzystania z usługi”. Reżyser jest jednak przekonany, że powodem nałożonych na niego restrykcji było podjęcie tematu Reformacji. Uważa to za „swoisty komplement” za to, że „bunt Lutra i jego tragiczne konsekwencje” pokazał „nie w tonie sentymentalno-ekumenicznym”.

Najwyraźniej w prześwicie kosiarki poprawności politycznej nie mieści się nawet proste przypominanie faktów związanych z wystąpieniem Marcina Lutra sprzed 500 laty – stwierdził Braun.

Według portalu Polonia Christiana w zwiastunie prof. Grzegorz Kucharczyk nazwał Lutra „pierwszym Führerem Niemiec”. Nie wiadomo jednak, czy to było powodem zablokowania kanału Brauna.

Premiera filmu „Luter i rewolucja protestancka” jest wyznaczona na 12. listopada br.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Grzegorz Braun dla Kresów.pl: Odwagi, ale i rozwagi, Polsko!

Kresy.pl / pch24.pl

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz