Znany reżyser jest przekonany, że jego kanał na YouTube został zlikwidowany z powodu opublikowania „niepoprawnego politycznie” klipu.

Z YouTube zniknął profil Grzegorza Brauna Braun Movies. Zdaniem reżysera, jest to wynik opublikowania na nim zwiastuna nieukończonego jeszcze filmu dokumentalnego „Luter i rewolucja protestancka”.

Jak pisze portal pch24.pl, Braun otrzymał od administracji serwisu wyjaśnienie, że konto „zostało zamknięte z powodu wielokrotnych lub poważnych naruszeń zasad YouTube, które dotyczą spamu, nieuczciwych praktyk i treści wprowadzających w błąd, lub innych naruszeń warunków korzystania z usługi”. Reżyser jest jednak przekonany, że powodem nałożonych na niego restrykcji było podjęcie tematu Reformacji. Uważa to za „swoisty komplement” za to, że „bunt Lutra i jego tragiczne konsekwencje” pokazał „nie w tonie sentymentalno-ekumenicznym”.

Najwyraźniej w prześwicie kosiarki poprawności politycznej nie mieści się nawet proste przypominanie faktów związanych z wystąpieniem Marcina Lutra sprzed 500 laty – stwierdził Braun.

Według portalu Polonia Christiana w zwiastunie prof. Grzegorz Kucharczyk nazwał Lutra „pierwszym Führerem Niemiec”. Nie wiadomo jednak, czy to było powodem zablokowania kanału Brauna.

Premiera filmu „Luter i rewolucja protestancka” jest wyznaczona na 12. listopada br.

Podoba Ci się ta strona?
Wesprzyj nas.

CZYTAJ TAKŻE: Grzegorz Braun dla Kresów.pl: Odwagi, ale i rozwagi, Polsko!

Kresy.pl / pch24.pl

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz