„Gdyby nie wsparcie Polaków, nie stałaby dziś na równych nogach. Polskie firmy mają prawo być obecne w odbudowie Ukrainy” — mówił szef MON, dodając, że podczas trwającej w Gdańsku konferencji
mają zostać podpisane liczne kontrakty dotyczące zarówno przedsięwzięć militarnych, jak i inwestycji energetycznych.
W czwartek, podczas konferencji prasowej w Budapeszcie po spotkaniu ministrów obrony państw Grupy Wyszehradzkiej, wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się do udziału
polskich firm w odbudowie Ukrainy oraz do trwającej w Gdańsku Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy.
W Gdańsku rozpoczęła się Konferencja na rzecz Odbudowy Ukrainy, która potrwa do piątku. W poprzednich latach konferencja odbywała się w Rzymie, Berlinie, Londynie i Lugano. Ukraińskiej
delegacji przewodniczy premier Julia Swyrydenko.