Prezydent Ukrainy uważa, że nie należy przeceniać roli bezzałogowców podczas rosyjsko-ukraińskiej wojny.

Podczas sobotniej konferencji prasowej prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wyraził opinię na temat broni o największym znaczeniu dla przebiegu wojny z Rosją. Jego zdaniem nie są to bezzałogowce – donosi TSN.

“Jak wiecie, mamy drony wspólnie wyprodukowane [z Turcją – red.], gdzie są nasze silniki. Wielką ilość dronów. Korzystamy z tego sprzętu. Ale z całym szacunkiem dla Bayraktarów i wszelkiego sprzętu, mogę szczerze powiedzieć: to inna wojna. Wszyscy eksperci powiedzieli, że tej wojny nie można porównać z żadną wojną w XXI wieku. Nie można jej porównać nawet z wojnami z lat 90. XX wieku. Nie było takiej wojny. Ta czy inna broń, ten czy inny dron może pomóc, ale nie wpływa na wynik. Bo historia rakiet, historia artylerii, historia obrony przeciwlotniczej – oto jest historia” – powiedział prezydent Ukrainy.

Zdaniem Zełenskiego Rosja jeszcze “nigdy” nie użyła na terytorium niepodległego państwa takiej ilości ciężkiego sprzętu a także “chamstwa” takiego jak “tortury, przemoc i gwałt”.

“I tak się stało, że Ukraina może to powstrzymać. Niestety [kosztem] życia Ukraińców. Dlatego inne kraje muszą nam bardziej pomagać. Bo jeśli z nami skończą – wezmą się za was. Wiedzcie o tym” – powiedział ukraiński prezydent.

Jak pisaliśmy,  podczas sobotniej konferencji prasowej, zorganizowanej na jednej ze stacji metra w Kijowie, Zełenski powiedział także, że kiedy Ukraina zwycięży w wojnie z Rosją i będzie mieć „najsilniejsza armię”, stanie się „jednym z najpotężniejszych państw w Europie”. Zapowiedział też, że ukraińska armia zacznie odbijać tereny zajęte przez Rosjan, jeśli dostanie wystarczająco dużo broni.

Zełenski wyraził też przekonanie, że kraje partnerskie Ukrainy nie zaprzestaną dostarczać obiecanej pomocy wojskowej. “One nie mają alternatywy. Nie dajemy im takiej możliwości. My nie mamy innej możliwości, by odzyskać zbrojnie swoją ziemię” – podkreślił.

Kresy.pl / TSN

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply