Już po raz siódmy Generalny Konsulat RP we Lwowie wspólnie z lwowskimi władzami miejskimi i obwodowymi organizuje „Festiwal Partnerstwa” polsko-ukraińskiego.

Organizatorami Festiwalu są Generalny Konsulat RP, administracja państwowa obwodu lwowskiego, lwowska rada obwodowa oraz rada miasta Lwowa. Jak podaje strona internetowa lwowskiego ratusza, jest to jedna z największych polsko-ukraińskich imprez.

Impreza, która odbywa się w dniach 7-9. września, w założeniu ma promować współpracę polsko-ukraińską. „Festiwal Partnerstwa przyczynia się do rozwoju międzynarodowej współpracy kulturalnej między Polską a Ukrainą. Jednocześnie przedstawia życie artystyczne polskich miast i województw, a także odzwierciedla twórczą aktywność Lwowa i regionu lwowskiego jako całości.” – mówił kilka dni temu na konferencji prasowej konsul generalny RP we Lwowie Rafał Wolski.

W programie Festiwalu przewidziano panele dyskusyjne, wystawy, koncerty i stoiska promujące potencjał turystyczny, naukowy i gospodarczy polskich miast i województw. Jak podaje strona internetowa rady miejskiej, do Lwowa przyjechały oficjalne delegacje z polskich województw i miast partnerskich Lwowa, gdzie polscy samorządowcy oraz działacze społeczni i ludzie kultury podzielą się swoimi doświadczeniami z Ukraińcami na „Forum Partnerstwa”. Tegoroczna debata skupi się na kulturze, turystycznym rozwoju miast i jego wpływie na historyczne miasta i życie mieszkańców.

Na lwowskim Rynku stanęła scena Festiwalu Partnerstwa. Do jutra będą się na niej odbywać występy polskich i ukraińskich zespołów muzycznych. Również na Rynku polskie miasta i województwa będą prezentować na stojących banerach swoje materiały informacyjne.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Miasto na Ukrainie rządzone przez Swobodę dostało nagrodę za „promowanie europejskiego ideału”

Kresy.pl / GalInfo / city-adm.lviv.ua

We Lwowie rozpoczął się VII Festiwal Partnerstwa
Oceń ten artykuł

Tagi: ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. JeszczePolska :

  No i co?? przekonali się wreszcie i zdecydowali się połączyć i utworzyć UKRPOLIN, popieramy /zarządzające ekipy/wszystkie ich działania i podpisujemy się obiema rękami pod nimi???skończy się problem np. ze śmieciami, z bezrobociem na Ukrainie, z epidemiami żółtaczki itp…U nas będzie to rozwiązane jak już będziemy jednością.
  Czekamy i zapraszamy, Kijów Warszawa-wspólna sprawa.Kijów Warszawa-wspólna sprawa.Kijów Warszawa-wspólna sprawa.Kijów Warszawa-wspólna sprawa.Kijów Warszawa-wspólna sprawa.Kijów Warszawa-wspólna sprawa.
  http://ua.reactor.cc/post/3628187

  • ProPatria
   ProPatria :

   O setkach milionów złotych podarowanych i zmarnotrawionych przez reprezentantów Narodu pomordowanych (wbrew woli tego Narodu) wiecznie roszczeniowej, zakłamanej stepowej dziczy to już rezunie nie wspomnisz ??? Te ponad 2 mln. chorych na choroby nieznane w cywilizowanej Europie od 500 lat, leniwych i zbanderyzowanych mołojców i gościnnych w kroku mołodyć możesz sobie spokojnie zabrać na Dzikie Pola. Wy tego nie czujecie, bo nie macie godności ni honoru, lecz was tu nikt nie zapraszał, nikt nie trzyma i nikt nie chce.