Już po raz siódmy Generalny Konsulat RP we Lwowie wspólnie z lwowskimi władzami miejskimi i obwodowymi organizuje „Festiwal Partnerstwa” polsko-ukraińskiego.

Organizatorami Festiwalu są Generalny Konsulat RP, administracja państwowa obwodu lwowskiego, lwowska rada obwodowa oraz rada miasta Lwowa. Jak podaje strona internetowa lwowskiego ratusza, jest to jedna z największych polsko-ukraińskich imprez.

Impreza, która odbywa się w dniach 7-9. września, w założeniu ma promować współpracę polsko-ukraińską. „Festiwal Partnerstwa przyczynia się do rozwoju międzynarodowej współpracy kulturalnej między Polską a Ukrainą. Jednocześnie przedstawia życie artystyczne polskich miast i województw, a także odzwierciedla twórczą aktywność Lwowa i regionu lwowskiego jako całości.” – mówił kilka dni temu na konferencji prasowej konsul generalny RP we Lwowie Rafał Wolski.

W programie Festiwalu przewidziano panele dyskusyjne, wystawy, koncerty i stoiska promujące potencjał turystyczny, naukowy i gospodarczy polskich miast i województw. Jak podaje strona internetowa rady miejskiej, do Lwowa przyjechały oficjalne delegacje z polskich województw i miast partnerskich Lwowa, gdzie polscy samorządowcy oraz działacze społeczni i ludzie kultury podzielą się swoimi doświadczeniami z Ukraińcami na „Forum Partnerstwa”. Tegoroczna debata skupi się na kulturze, turystycznym rozwoju miast i jego wpływie na historyczne miasta i życie mieszkańców.

Na lwowskim Rynku stanęła scena Festiwalu Partnerstwa. Do jutra będą się na niej odbywać występy polskich i ukraińskich zespołów muzycznych. Również na Rynku polskie miasta i województwa będą prezentować na stojących banerach swoje materiały informacyjne.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Miasto na Ukrainie rządzone przez Swobodę dostało nagrodę za „promowanie europejskiego ideału”

Kresy.pl / GalInfo / city-adm.lviv.ua
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  JeszczePolska :

  No i co?? przekonali się wreszcie i zdecydowali się połączyć i utworzyć UKRPOLIN, popieramy /zarządzające ekipy/wszystkie ich działania i podpisujemy się obiema rękami pod nimi???skończy się problem np. ze śmieciami, z bezrobociem na Ukrainie, z epidemiami żółtaczki itp…U nas będzie to rozwiązane jak już będziemy jednością.
  Czekamy i zapraszamy, Kijów Warszawa-wspólna sprawa.Kijów Warszawa-wspólna sprawa.Kijów Warszawa-wspólna sprawa.Kijów Warszawa-wspólna sprawa.Kijów Warszawa-wspólna sprawa.Kijów Warszawa-wspólna sprawa.
  http://ua.reactor.cc/post/3628187

  • ProPatria
   ProPatria :

   O setkach milionów złotych podarowanych i zmarnotrawionych przez reprezentantów Narodu pomordowanych (wbrew woli tego Narodu) wiecznie roszczeniowej, zakłamanej stepowej dziczy to już rezunie nie wspomnisz ??? Te ponad 2 mln. chorych na choroby nieznane w cywilizowanej Europie od 500 lat, leniwych i zbanderyzowanych mołojców i gościnnych w kroku mołodyć możesz sobie spokojnie zabrać na Dzikie Pola. Wy tego nie czujecie, bo nie macie godności ni honoru, lecz was tu nikt nie zapraszał, nikt nie trzyma i nikt nie chce.