W Radzie Najwyższej Ukrainy leżą dwa projekty uchwał upamiętniających wysiedlenia Ukraińców z terenów współczesnej Polski po II wojnie światowej. Jeden z nich, o antypolskiej treści, podpisało aż 94 deputowanych – w tym z partii Julii Tymoszenko i Petra Poroszenki.

Antypolski projekt pt. „Projekt uchwały w sprawie państwowych obchodów 75-lecia początku deportacji autochtonicznych Ukraińców z Łemkowszczyczny, Nadsania, Chełmszczyzny, Podlasia, Lubaczowszczyzny i Zachodniej Bojkowszczyzny w latach 1944-1951” został złożony jeszcze w lipcu br., lecz uwagę opinii publicznej zwrócił na niego w ostatni piątek na portalu Zaxid.net lwowski historyk Wasyl Rasewycz. Projekt podpisało 94 deputowanych ukraińskiego parlamentu, w tym Julia Tymoszenko, Borys Tarasiuk (były minister spraw zagranicznych i były szef ukraińskiej grupy parlamentarnej ds. współpracy z Polską), Mustafa Najem czy Ihor Łucenko (obaj prominentni aktywiści w czasie Euromajdanu).

W projekcie tym stwierdza się, że „w ciągu wielu stuleci autochtoniczni Ukraińcy” na wskazanym obszarze „doznawali ciągłego ucisku i prześladowań ze strony kolonizatorów za swoją wiarę, mowę i ziemię”. Według autorów projektu doznali oni „wielu ofiar ludzkich, strat materialnych i duchowych i niejednokrotnych przymusowych wysiedleń”.

Procesowi wysiedlenia wskazanych Ukraińców w latach 1944-1951 towarzyszyło łamanie praw człowieka i obywatela, całkowity zakaz powrotu na ziemie ojczyste, zabór mienia, przymusowe osiedlanie na nowym miejscu, którego nie wolno było opuścić, ograniczenia praw politycznych, społecznych, gospodarczych i kulturalnych. Doprowadziło ono do zniszczenia ukraińskiego dziedzictwa kulturowego i historycznego oraz stworzyło zagrożenie zniszczenia wielu etnograficznych grup narodu ukraińskiego. Praktycznie przerwano tysiącletnie istnienie najbardziej na zachód wysuniętej części Ukraiństwa. – napisano w projekcie.

Autorzy projektu powtarzają, że Ukraińców wysiedlono z „rodzonych ukraińskich ziem” i jako odpowiedzialnego za deportacje wskazują „komunistyczne reżimy”.

Deputowani zaproponowali, by prezydent Ukrainy ogłosił rok 2019 „Rokiem Pamięci deportowanych Ukraińców z Polski”. Druga niedziela września miałaby stać się dniem pamięci „przymusowego wysiedlania autochtonicznych Ukraińców”. W projekcie uchwały wpisano także rekomendacje dla rządu, który miałby zająć się organizacją obchodów „Roku Pamięci” i uwzględnić tę tematykę w programach szkolnych i uczelni wyższych. Ministerstwo kultury odpowiadałoby za organizację wystaw tematycznych i ekspozycji. Państwowy radiokomitet zająłby się zapewnieniem, by tematyka deportacji Ukraińców pojawiła się w mediach.

Zdaniem Wasyla Rasewycza deputowanym, którzy złożyli projekt, nie chodzi o upamiętnienie wydarzeń historycznych lecz o „mobilizację elektoratu” przed przyszłorocznymi wyborami. Ma to być także rewanż za uchwały polskiego parlamentu o ludobójstwie na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Rasewycz zauważył, że w projekcie uchwały słowo „autochtoniczni” pada aż 19 razy. W jego opinii chodziło o znalezienie zamiennika dla sformułowania „ukraińskie etniczne ziemie”. Mimo to lwowski historyk uważa, że tekst projektu może zostać odebrany jako próba naruszania integralności terytorialnej Polski.

Rasewycz zauważył, że w Radzie Najwyższej Ukrainy złożono ostatnio drugi projekt dotyczący deportacji, który nazywa „rozumnym i bardziej umiarkowanym”. Jak wynika ze strony internetowej ukraińskiego parlamentu, złożyły go 7. września dwie deputowane – Iryna Podolak i Oksana Syroid (obie z partii Samopomoc kierowanej przez mera Lwowa Andrija Sadowego). Wspomina się w nim nie tylko wysiedlenia Ukraińców, ale również Polaków. Jako odpowiedzialnych za wysiedlenia wskazuje się „komunistyczne reżimy” Polski i ZSRR, jednocześnie stwierdza się, że uchwała „nie obciąża zbiorową odpowiedzialnością współczesne państwa i narody”. Zdaniem Wasyla Rasewycza ten projekt uchwały nie ma szans na przyjęcie w ukraińskim parlamencie.

CZYTAJ TAKŻE: Szef ukraińskiej grupy parlamentarnej ds. współpracy z Polską: PiS to partia nacjonalistyczna

Kresy.pl / rada.gov.ua / Zaxid.net

34 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. Accipiter
  Accipiter :

  Czyli zgodnie z tym co bredzą wszelkie szyję pokroju targalskich, terleckich, grojewskich vel coś tam, ciputowuczó, pavlo kowali, kuchcińskich i innych pro-rezuński h parchów. Miłość i głębokie uczucie przyjaźni wobec nas na ukrainie kwitnie. Charają nam rezuny w twarz aż miło. Tak wygląda wstawanie z kolan w wykonaniu pisu. Nazwiska tych wybranych filobanderowców oraz nazwę tego niby kraju celowo pisze z małej litery.

 2. ProPatria
  ProPatria :

  Te haniebne.. jakby tu je właściwie nazwać.. decyzje stepowego spędu powinny być jak najszerzej nagłośnione we wszystkich polskich mediach, aby społeczeństwo zdawało sobie sprawę z mentalności zalewających nas nachodźców: gdzie upainiec tam upaina. Nie zdziwię się jak wkrótce dzicz nazwie Wrocław Bresliv i zacznie na siłe szukać kretyńskich dowodów, że to stare upaińskie miasto. Dobrze, że mają swoich wyssane z palca, debilne roszczenia terytorialne właśnie teraz przed wyborami. Może nieuświadomiona część naszego społeczeństwa otworzy na chamstwo i bezczelność motłochu.

 3. Wolyn1943
  Wolyn1943 :

  “tekst projektu może zostać odebrany jako próba naruszania integralności terytorialnej Polski” – A któż miałby to tak odebrać: ambasador Piekło? Minister Czaputowicz? Premier? Prezydent? Ich spolegliwość wobec Ukrainy jest niebotyczna! Obawiam się, aby po tej uchwale (jeśli słowa obrócą się w czyn) nie wyszli z inicjatywą jakiejś zbiorowej ekspiacji wobec biednego i prześladowanego narodu ukraińskiego, który tyle cierpień doznał w czasie 1000 lat brutalnej kolonizacji przez polskich panów…

  • Accipiter
   Accipiter :

   @Wolyn1943 problemem jest fakt, że ukraina świadomie prowadzi z nami wojnę. Bo tak te działania należy nazwać. Jest to wojna. Narazie prowadzona na płaszczyźnie informacyjnej i wizerunkowej. Tu trzeba przyznać, że robią to świetnie i biją nas z kretesem. Nikt nie widzi lub woli udawać, że problemu nie ma ale taka polityka ustępstw i spolegliwość wobec rezunów jest bardzo szkodliwa w dłuższej perspektywie czasu. Po pierwsze nasza postawa zachęca ich do coraz bardziej śmiałych i bezczelnych posunięć. Z czasem będzie to coraz trudniej zneutralizować. Drugi problem to kreowanie naszego wizerunku na arenie międzynarodowej. Nasze blade i wstydliwe upominanie się o prawdę historyczną, o pamieć o ludobójstwie i zbrodniach na Polakach dokonanych przez ukraińców zaczyna ginąć i nie przebija się do międzynarodowej świadomości (mamy problem z uświadomieniem naszego narodu). Jest to przyktywane i zagłuszane bardzo skuteczną propaganda rezunów i prowadzoną z premedytacja politykom faktów dokonanych (projekt tej uchwały jest tego przykładem).
   Co z tego, że prawda i fakty sa po naszej stronie skoro tego nie potrafimy zaprezentować i nawet nie próbujemy bronić. Natomiast ukraińcy zgodnie z nauką swoich mistrzów niemców działają zgodnie z zasadą, że kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.
   Szkalowanie naszego imienia i odwracanie od siebie winy wpisuje się w ogólną tendencje. Robią to niemcy, litiwni, żydzi.
   Dziś ta uchwała może przejść bez echa, tylko nas zirytuje. W przyszłości może to być jedna z wielu argumentów do wysuwania przez rezunów jakiś roszczeń terytorialnych. Przebąkujao tym co jakiś czas drugorzędni politycy w banderlandi ale nie jest to bynajmniej negowane przez orząd. Wręcz przeciwnie co trochesłyszymy lub widzimy jakieś majstrowanie przy oficjalnych mapach, lub prywatno-publiczne wypowiedzi urzędników o krzywdach wyrządzonych ukraińcą.
   Narazie jesteśmy od nich zdecydowanie silniejsi. Ale to zawsze może się zmienić. Co w tedy?
   Nie chcę mi się wierzyć, że wszyscy w pisie są aż tak obłupiali i w ramach doraźnych “korzyści” udają, że nic się nie dzieje. Z resztą jakie to korzyści? Tania siła robocza, która hamuje wzrost płac i rozwój technologiczny. Wzrost przestępczości.
   Skoro pisiory nie boją się oskarżeń o łamanie konstytucji i niszczenie sądów (oba uważam za bzdurne) to dlaczego tak bardzo boją się rozwiązać na naszą korzyść problem z ukrainą. Bo ukry bronianas przed ruskimi? Tylko dziecko w to wierzy tak jak w mit koncepcji bufora niepodległych państw odgradzających nas od Moskwy.
   Co stracimy idąc na konfrontację z rezunami i stosując wobec nich twardą politykę? Maliny, drub i inne dobra przestaną z ukrainy płynąć? Oby. Przestanąć przyjeżdżać do nas pracować może? Wżyciu. To może wielki brat zza wody się pogniewa? Dla niego liczy się kasa. Od nas ją może wyciągnąć. Dla ukrów trzeba ją dawać.
   Jedno jest pewne. Przegrywamy teraz. Im szybciej się otrząśniemy tym lepiej.

 4. franciszekk
  franciszekk :

  Jest dobrze! Jeśli dzicz cywilizacji turańskiej (prof. Feliks Koneczny – Cywilizacje) bardziej szaleje to tym lepiej, bo może PiS-owscy idioci w końcu zmądrzeją i w stosunku do dziczy cywilizacyjnej PO+dejmią odpowiednie środki zaradcze jak nasi bracia Wegrzy!

  • MacGregor
   MacGregor :

   @franciszekk Pisowcy idioci nie zmądrzeją, ale ma Kolega rację, że bardzo dobrze, iż zamiary serc wielu wychodzą na wierzch – może pozwoli to na szybszą integrację kresowian i narodowców; jak władzę w Polsce obejmą Polacy, to powrócimy do tamtu etnicznych ziem polskich po rzekę Zbrucz

 5. zbigniew2707
  zbigniew2707 :

  Nareszcie może zrozumiecie,że znajdujących się w ramach Ukrainy ziem Galicji Wschodniej, czy też Wołynia z Kowlem, nie należy nazywać polskimi kresami wschodnimi. Nie ma w granicach Ukrainy Małopolski Wschodniej, a jest ukraińska Galicja wschodnia. Dlatego nie dziwcie się, że rewizjoniści ukraińscy, na tej samej zasadzie przypisują sobie t.zwane “zakerzońje” A „Projekt uchwały w sprawie państwowych obchodów 75-lecia początku deportacji autochtonicznych Ukraińców z Łemkowszczyczny, Nadsania, Chełmszczyzny, Podlasia, Lubaczowszczyzny i Zachodniej Bojkowszczyzny w latach 1944-1951” jak najbardziej oddaje ich ocenę rzeczywistości. Tym bardziej, że te deportacje miały miejsce. Jest to prawda historyczna.

  • ProPatria
   ProPatria :

   @zbigniew2707 Do Admina: jako Obywatel tego wspaniałego, nieskalanego zamęczaniem niewinnych kraju proszę o wykasowanie powyższego wpisu uwłaczającego honorowi Polski i godności bestialsko pomordowanych Rodaków. My, potomku zwyrodniałych rezunów nie skalaliśmy się powolnym zadawaniem śmierci niemowlętom, dzieciom, kobietom i starcom oraz upajaniem się widokiem ich cierpienia. Nieludzkie wymordowanie setek tysięcy Polaków przez upaińców miało miejsce. Jest to prawda historyczna, z której zostaniecie rozliczeni i której nie zapomnimy wam NIGDY.

  • Tutejszym
   Tutejszym :

   @zbigniew2707 Przestań pieprzyć upowcu.
   Żyliśmy na tych terenach od pra wieka jako Polacy.
   Przyszli ruskie i “wyzwolili” mnie z ojcowizny i wolności razem z tą ziemią.
   Teraz intelektualni ukraińscy zboczeńcy chcą dalej kontynuować ten proceder.
   Ukraina zostanie wcielona do Rosji jako jej naturalny aplegierek.
   A my Polacy przetrwamy i wam w dupe wstawimy.
   Skończy się amerykański ukaz wspierania ukraińskiej debilii.

    • Tutejszym
     Tutejszym :

     @jwu Stalin i Chruszczow byli ruskimi imperialistami.
     Takimi jak obecnie jest Putin i jego pomagierzy.
     Jest to niezmienna ciągłość historyczna polityki Rosji.
     Rocznicę napaści ruskich na Polskę obecnie obchodzimy.
     Podejść, oszukać, jednym ciosem ogłuszyć i na arkan, w plen wziąć.
     Taka sama od wieków polityka Rosji: podbić, zabrać ziemie i dalej to samo.
     Skąd ty sobie znalazłeś polskiego dziadka, szerzysz przecież ruską propagandę.
     Reprezentujesz ruskie a nie polskie interesy, jak typowy ruski troll.

     • jwu
      jwu :

      @Tutejszym Jestem Polakiem i mam polskie obowiązki.To tak żebyś wiedział stepowy podżegaczu.I jeszcze raz powtarzam ,ruscy mi zwisają jak kilo kitu,ale zawsze będę reagował na kłamliwą banderowską propagandę ,którą ty od dawna tu siejesz.Na koniec pożegnam cię takim wierszykiem:banderowiec jeszcze szczeka ,ale nie wiec co go czeka ? A u Polaków jest taka wola ,żeby powrócił na Dzikie Pola.Także zacznij się pakować krecie.

     • Tutejszym
      Tutejszym :

      @jwu litości, 7 błędów ortograficznych w jednym poście!.
      Celem działań rosyjskiej propagandy między innymi jest:
      Destabilizacja polskiej sceny politycznej.
      Dywersja w realizacji decyzji nt. bezpieczeństwa i obronności RP.
      Wzbudzanie w społeczeństwie RP co najmniej niechęci do USA i NATO.
      Obecnie próbę realizacji tych celów na Forum jwu i inne ruskie trolle starają się realizować.

      A tak na marginesie i nie na temat:
      N-ty raz ciebie pytam, czy potwierdzisz że:
      „Nasz POLSKI INTERES NARODOWY jest nadrzędny nad innymi.
      Zgodzisz się że ruskie i banderowskie trolle to antypolskie kur.y?
      Zadeklaruj się jasno, tak czy nie.
      Kręcisz tyłkiem jak za robaczywiały kundel moich sąsiadów”.

     • Gaetano
      Gaetano :

      “Jako Polacy”, powiadasz, cokolwiek zastanawiające…Na jakiej podstawie nazywasz @jwu “ruskim trollem”, abstrahując od tego, że to naprawdę nudne, bo nazwał ich “po imieniu”; to jest ta propaganda? Zakłamujesz tu fakty, wzorem zbysia. Rozumiesz, co to znaczy mieć polskie obowiązki? To pytanie, oczywiście, retoryczne, bo niby skąd może to wiedzieć wyznawca kanalii Piłsudskiego, protoplasty współczesnego Międzybajora. Ponadto szczerze mnie rozbawił wątek o “7 błędach ortograficznych”. Poza interpunkcyjnymi dostrzegłem tylko jeden. Bądź tak dobry i wykaż się tutaj erudycją chociaż w tym zakresie, niech i inni się ucieszą.
      Dobrze się zastanów, zanim cokolwiek napiszesz.

     • Tutejszym
      Tutejszym :

      “Czy potwierdzisz że:
      „Nasz POLSKI INTERES NARODOWY jest nadrzędny nad innymi.
      Zgodzisz się że ruskie i banderowskie trolle to antypolskie kur.y?
      Zadeklaruj się jasno, tak czy nie.”
      Ty chyba jesteś gotów wprost to potwierdzić.
      jwu po raz n-ty unika odpowiedzi i kręci.
      Pytasz “Na jakiej podstawie nazywasz @jwu „ruskim trollem””.

      “Celem działań rosyjskiej propagandy między innymi jest:
      Destabilizacja polskiej sceny politycznej.
      Dywersja w realizacji decyzji nt. bezpieczeństwa i obronności RP.
      Wzbudzanie w społeczeństwie RP co najmniej niechęci do USA i NATO.
      Obecnie próbę realizacji tych celów na Forum jwu i inne ruskie trolle starają się realizować.”
      Poczytaj posty jwu i innych których charakter wypowiedzi w 100% spełnia jw.

     • Gaetano
      Gaetano :

      Spokój, znowu się zagalopowałeś. Ale ab ovo, jedziemy z koksem od początku. Niestety, nie dostrzegłem w postach jwu żadnych cech świadczących o byciu “ruskim trollem”. Również inni patrioci i nacjonaliści na forum niczego takiego mu nie zarzucili, a byłoby o tym głośno. Dalej. Wykaż mi tu ładnie owe “7 błędów ortograficznych”, które mu wytknąłeś – zważ, że przy okazji masz szansę udowodnić jeszcze znajomość polskiej ortografii i zyskać, a ja zrewanżuję się odpowiedzią na rzekome “opracowanie komórki SKW”, a de facto żywcem wyjęte z ubeckich instrukcji.

     • Tutejszym
      Tutejszym :

      @Gaetano Nie dostrzegłeś w postach jwu żadnych cech świadczących o byciu „ruskim trollem”?.
      Unikasz deklaracji: „Nasz POLSKI INTERES NARODOWY jest nadrzędny nad innymi.
      Zgodzisz się że ruskie i banderowskie trolle to antypolskie kur.y?
      Zadeklaruj się jasno, tak czy nie.”
      Razem z jwu unikasz odpowiedzi i kręcisz.
      Dla mnie jesteś pożytecznym idiotą uwiedzionym przez ruską propagandę.
      Zrewanżuj się odpowiedzią na rzekome „opracowanie komórki SKW”,
      de facto żywcem wyjęte z ubeckich instrukcji, znasz takowe?.
      Gaetano, wybacz, mam wrażenie dotyku czegoś oślizłego w kontakcie z Tobą.
      Oczekuję na odpowiedź: “rzekome „opracowanie komórki SKW”,
      de facto żywcem wyjęte z ubeckich instrukcji”.
      Pozdrawiam Ciebie z niekłamaną ciekawością.

     • Gaetano
      Gaetano :

      Co z tymi błędami; czyżby szkolnictwo w PRL było na niskim poziomie i nie nauczyli cię podstaw? Powinieneś, chachle, oddać hołd Polsce, że zrobiła z analfabety piśmiennego. Widzisz, wielu omija cię szerokim łukiem, tak samo jak psie odchody, aby przypadkiem nie nadepnąć, bo zostaje smród, ale nie wszyscy godzą się na to, żeby pozwolić ci tu bezkarnie się pałętać. Zatem nieustannie będziesz tu tępiony, co ma miejsce i czego czasem doświadczasz.
      I znowu się zbłaźniłeś, od początku było jasne, że jedyne co potrafisz, to jątrzyć i bezpodstawnie oskarżać, jak przystało na UB-eka. Jeśli ktoś każe ci odnieść się merytorycznie do czegoś, puszczasz mu kretyńskie wersy. Numer z wierszykiem u mnie nie przejdzie. Mógłbym ci podsunąć równie idiotyczne pytania, w stylu twego żenującego wierszyka, z którym wyskakujesz jak z Filip z konopii i naiwnie raczysz nim polskich patriotów na forum kojarząc, że ktoś ci udzieli odpowiedzi.
      Ach, o “opracowaniu komórki SKW” napisałeś mi sam w maju br., a teraz oczekujesz odpowiedzi, zapomniałeś już, tłuku jeden? Nie moja sprawa, że cierpisz na demencję. Kazałem ci znaleźć źródło owego “opracowania”, na które, co chyba oczywiste, nie otrzymałem odpowiedzi. Sam sobie to wymyśliłeś, “repatriant”. Rosyjska agentura jest chyba w każdym kraju europejskim, podobnie jak ussraelska, ale stepowi tacy jak ty i wielu domorosłych speców, jak np. twój idol, dochtór-gnom, bezustannie będzie nią próbowało ugrać więcej niż ona sama może.

      Naprawdę myślałeś, głupcze, że ludzie dają się nabrać na to rozpaczliwe wciskanie kitu z “repatriantem”? Przysłowiowy śmiech na sali. Znakomita większość, zwłaszcza dłużej zaznajomionych na tym forum, doskonale wie czym jesteś. Przykra prawda jest taka, że jesteś zwykłą popłuczyną po Operacji “Wisła”. Przyjechałeś na zachód i zobaczyłeś takie wynalazki, jak: umywalka, wanna, zlewozmywak, czy muszla, a po kilku latach dokonałeś wiekopomnego odkrycia i dowiedziałeś się o przeznaczeniu tych urządzeń, zwłaszcza tego ostatniego. Było uciechy, co? Problem jednak w tym, że twórcom tej operacji pomyliły się kierunki i wraz z innymi turlałeś się w bydlęcych wagonach na zachód. Pewnie już wiesz, że gdybyś pojechał we właściwym kierunku, to co najwyżej żarłbyś zmarzłą tundrę. Trudno twą nację zakwalifikować do naszej wielkiej rodziny, ale wciąż masz czelność, łotrze, nazywać siebie Polakiem? Sprawiało ci przyjemność bycie na stołku razem z żydobolszewią i niszczenie Polaków? Jesteś zwykłym kryptobanderowcem, który żyje w świecie iluzji, dumnie obnosząc się z etykietką przygłupa. Marzy ci się wojenka, co? Bredzikowo, patryjoty i tysiące zbirów okupanta. I żeby tak jeszcze Polacy w sile wieku, a przede wszystkim najmłodsi, niemal dzieci, ruszyli z kozakami podbijać Europę u boku ussraela. Akcentowaniem fobii nic tu nie wskórasz, wariacjami na antyrosyjskiej nucie długo nie pojedziesz, dla Polaków to zbyt tanie.
      Kwicz dalej, Sulek. Tylko to ci pozostało.

     • Tutejszym
      Tutejszym :

      @Gaetano To to czas trollu na pokropek.
      Zapytałem wprost:
      „Czy potwierdzisz że:
      „Nasz POLSKI INTERES NARODOWY jest nadrzędny nad innymi.
      Zgodzisz się że ruskie i banderowskie trolle to antypolskie kur.y?
      Zadeklaruj się jasno, tak czy nie.”
      Ty chyba jesteś gotów wprost to potwierdzić.
      jwu po raz n-ty unika odpowiedzi i kręci.”
      Spieprzyłeś ruska onuco w krzaki.
      No potwierdź onuco wprost, nie uciekaj w wymysły.
      Nawet klawiatury nie masz polskiej, oszczędzają?
      Dla mnie jesteś idiotą op[ętanym przez ruską ideologię.
      Dziaduś czy Tata to ci wpoili, a może Matka z mlekiem to mTobie wpoiła.?
      Spadaj biedny, nieszczęsny idioto.
      Do Polskiego Narodu chcesz się przypisać,
      On jest inny, polski,katolicki i anty ruski od wieków.

     • Gaetano
      Gaetano :

      Milcz hajdamako; jedyne, co mogę potwierdzić, sulek, to to, że reprezentujesz stepowe łajno. I już wielu na tym forum to ci udowodniło. Chciałeś zarzucać błędy innym, a do teraz nie nauczyłeś się poprawnie pisać w obcym ci j. polskim. A rodziców to pewnie odesłałeś w niebyt, bo próbowali ci przeszkodzić w byciu rezunem, żałosny przygłupie.
      “Karierą” w żydo-UB usiłowałeś sobie zrekompensować niepowodzenia, nieudaczniku. Klawiatura, buahaha! To, że masz ukrowską, ostatnio pokazałeś, i znów zaliczyłeś wtopę, miernoto. Rację mieli faceci z NSZ, AK i Chłostry, że swołocz nie myśli, tylko kojarzy, tak jak psy. Teraz zostało ci tylko szczucie, dziadygo, i otwieranie bezzębnej paszczy, by sobie poujadać. Pal gumę z tego portalu, banderowski rzygu, będziesz tu systematycznie tępiony.

     • Tutejszym
      Tutejszym :

      Zapytałem wprost: „Czy potwierdzisz że:
      „Nasz POLSKI INTERES NARODOWY jest nadrzędny nad innymi.
      Zgodzisz się że ruskie i banderowskie trolle to antypolskie kur.y?
      Unikasz odpowiedzia, wylewasz steki obelg, boisz się.
      “Polskie obowiązki” to miał ruski kat w Miednoje, tak twierdził.
      Wy ruskie trole swoje “polskie obowiązki” realizujecie poprzez:
      “Celem działań rosyjskiej propagandy między innymi jest:
      Destabilizacja polskiej sceny politycznej.
      Dywersja w realizacji decyzji nt. bezpieczeństwa i obronności RP.
      Wzbudzanie w społeczeństwie RP co najmniej niechęci do USA i NATO”.
      Ruski troll nie przyzna “POLSKI INTERES NARODOWY jest nadrzędny nad innymi”.
      Na to nie uzyska pozwolenia centrali, w razie wpadki jest kicha.
      Ukraińskie trolle chętnie potwierdzą, są bez zasad, reaalizując powyższe cele.
      No dalej, otwórz usta i wylewaj potoki łajna na tym Forum.
      Coraz bardziej pokazujesz swoją miałkość intelektualną, pracujesz na ilość postów?
      Osobiście jestem skłonny przyznać że jesteś ćwierć idiotą na ruskich usługach.
      No dalej ćwierć inteligencie, rzygaj łajnem i bez sensownymi obelgami.

     • Gaetano
      Gaetano :

      Co się tak trzęsiesz, sułek, nędzny “repatriancie”, jeszcze ci gebis wpadnie do szklanki. Możesz już tylko powielać i kraść, bo merytorycznie stepowe ubectwo się przecież nie odnosi. Tyle lat po Akcji “Wisła”, a jeszcze się nie nauczył po polsku, walisz tu byki, ćwoku, a jwu pouczasz…Ależ tak, potwierdzam, żeś hajdamackim zwyrolem. Jacy “Wy” – doprecyzuj banderowski tchórzu, kogo tu na forum oskarżasz. Masz tupet, jak przystało na banderola, wyjeżdżając z katolikami-Polakami. W swoim żydo-UB z dzikim rechotem wyrywałeś polskim patriotom paznokcie, a tu pozujesz Polaka, kanalio. Rozejrzyj się, gdzie masz znajomych. Możesz puszczać swój kretyński wierszyk do znudzenia i śmierci, zidiociały dziadu, w końcu dużo ci już nie zostało, lecz gwarantuję, gnoju, że żaden Polak nie poniży się, żeby ci powiedzieć. No, czużynec, wracaj na stepy.

     • Gaetano
      Gaetano :

      Nie rozśmieszaj mnie sieroto po banderze. Jak papuga notorycznie powtarzasz zasłyszane od kogoś słowa, nie mając o nich bladego pojęcia, podobnie jak o rzeczowości, jak ostatnio w sytuacji z innymi użytkownikami forum.
      Akta IPN nie kłamią. Zawsze będzie boleć, jak ktoś przypomni ci ponury życiorys w żydo-UB, kanalio. Spieprzaj na swoje stepy, fake repatriancie.

  • jwu
   jwu :

   @zbigniew2707 Prawda, deportacje były, Polaków na zachód i Ukraińców na wschód.Była też operacja Wisła ,która uratowała życie tysiącom Polaków ze wschodu ,a Ukraińcom zapewniła wielki skok cywilizacyjny.Bo wcześniej mało który z nich widział łazienkę w domu, z bieżącą wodą ,wanną i muszlą klozetową.Fakt ,że wiele lat musiało upłynąć ,żeby ww. urządzenia były używane do tego do czego były przeznaczone.Jak opowiadał mój dziadek ,już wtedy Polacy byli dyskryminowani,ponieważ Ukraińcy dostali dużo ładniejsze domy od nich ,a do tego za friko bydło domowe.Wiem co piszę ,w pobliżu miasteczka w którym mieszkam jest parę wiosek banderowskich i żeby było śmiesznie wiosek gdzie osiedlono ocalonych kresowiaków.

  • Gaetano
   Gaetano :

   Znowu nie możesz przeboleć tego faktu, hajdamacki śmierdzielu, że nigdy żadnej upadliny nie było, że bękart historii powstał tak niedawno, a zwyrodnialców władze wysiedliły, jak należało. Osobna kwestia jak to zrobiły, drobna pociecha w tym, że nielicznych twych kumpli-rezunów dostało kulkę. Chciałbyś tworzyć historię na nowo, wzorem twych ziomali, przygłupie, ale topornie ci to idzie.

 6. tagore
  tagore :

  Im ostrzej na Polskę wywierają presję Niemcy ,bezpośrednio i pośrednio poprzez KE ,tym
  ostrzej atakuje na różnych płaszczyznach Polskę ich “strategiczny” sojusznik, Ukraina
  W oczach ukraińskich polityków jest to symbol budowy suwerennej ukraińskiej państwowości i początek drogi do pozycji lokalnego mocarstwa. Nie ma na Ukrainie ciągłości kulturowej z IRP ,dla ukraińskich elit powstanie Ukrainy to traktat Brzeski
  ,w którym nie ma miejsca dla niepodległej Polski. Polityka Kijowa wobec Polski jest
  tej wizji podporządkowana ,co skrzętnie jest ukrywane przez “ekspertów” żyjących z grantów dotyczących współpracy Polski i Ukrainy. Nie będą podcinać gałęzi na której siedzą.

  • jwu
   jwu :

   @tagore 100/100.Ale przy tym, nie można zapomnieć o cichym wsparciu jakie ma kraj z za rzeki, z USA i Izraela.Samo poklepywanie przez Niemców, nie doprowadziło by ich do takiej arogancji i buty wobec Polski.

 7. Beresteczko1651
  Beresteczko1651 :

  I bardzo dobrze! Im bardziej polakożerczy będą ukraińcy, tym trudniej będzie polskojęzycznym ukraińskim prostytutkom wykonywać swoją brudną robotę. W końcu musi to doprowadzić do odsunięcia proukraińskich zdrajców od władzy albo przynajmniej do zmiany przez nich bezmyślnych proukraińskich zachowań.

  • jwu
   jwu :

   @Beresteczko1651 Uważam to za nierealne.A wiesz dlaczego ? Ponieważ media typu Kresy.pl są mediami niszowymi i mało który z Polaków dowie się o tym co planują bracia z za rzeki.Przeciętny Polak bombardowany jest propagandą mówiąca o tym ,że przybysze ratują nam gospodarkę ,a ci co pozostali w kraju pokój ,bo bronią nas przed najazdem barbarzyńców z Rosji.Dlatego nie licz na to ,że ktoś kogoś odsunie od władzy.