W Donbasie zginęło 4 ukraińskich żołnierzy

Ukraińska armia poinformowała w piątek o ostrzale swoich pozycji, w wyniku którego 4 żołnierzy zginęło a 2 zostało rannych.

Sztab ukraińskiej operacji w Donbasie (OOS) w wydanym w piątek komunikacie zarzucił „zbrojnym formacjom Federacji Rosyjskiej” dwukrotne złamanie zawieszenia broni w ciągu ostatniej doby.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8702.32 PLN    (39.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Jak podano, pozycje ukraińskie w pobliżu wsi Szumy zostały ostrzelane z moździerzy kalibru 82 mm, ciężkich granatników automatycznych oraz ciężkich karabinów maszynowych. Sztab OOS podkreślił, że jest to broń zabroniona przez porozumienia mińskie. Do ostrzału z ciężkich karabinów maszynowych, ręcznych granatników przeciwpancernych i broni strzeleckiej doszło także na obrzeżach pobliskiej wsi Majorsk.

W rezultacie ostrzałów czterech żołnierzy ukraińskich sił zbrojnych zginęło a dwóch zostało rannych – podał sztab OOS.

Rannym żołnierzom bezzwłocznie udzielono pierwszej pomocy i przewieziono ich do placówki medycznej.

Ukraińska armia odpowiedziała ogniem na ostrzał przeciwnika. Strona ukraińska poinformowała misję OBWE o „działaniach zbrojnych formacji Federacji Rosyjskiej”.

W związku ze śmiercią żołnierzy zwołano nadzwyczajną naradę ukraińskiej delegacji w Trójstronnej Grupie Kontaktowej.

Media separatystów z nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej do tej pory nie odniosły się do doniesień o śmierci ukraińskich żołnierzy. Jednocześnie w piątek rzecznik władz DRL zarzucił stronie ukraińskiej dokonanie w ciągu ostatniego tygodnia 17 „prowokacji ogniowych” z użyciem moździerzy 120 i 82 mm, granatników oraz broni strzeleckiej, w tym snajperskiej.

CZYTAJ TAKŻE: Przedstawiciel Ukrainy zagroził przejściem do „aktywniejszych” działań w Donbasie

Kresy.pl / ukrinorm.ua / rusvesna.su

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Poznaniak74
    Poznaniak74 :

    Cytat „Media separatystów z nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej do tej pory nie odniosły się do doniesień o śmierci ukraińskich żołnierzy” za ukraińskim portalem „Strana.ua” cytat 'Также в „ДНР” добавили, что около 17 часов на позициях 10-й бригады в районе Шумов ее наблюдатели зафиксировали два взрыва с небольшим интервалом, „характерных для сработавших минно-взрывных устройств”. А в радиоэфире переговоров украинских военных звучали запросы к старшему командованию об эвакуации раненых, подорвавшихся при перемещении между украинскими позициями, а также сведения о подрыве и потерях личного состава, выдвинувшегося на помощь раненым’;
    https://strana.ua/news/324930-v-dnr-ne-vypolnjali-boevykh-zadach-v-shumakh-i-ne-otkryvali-ohon-zajavlenie.html
    Skalski z Kaźmierczakiem przetłumaczcie sobie to sami bo ja wam za to nie zapłacę…