Transportery opancerzone i wozy bojowe piechoty znajdowały się wśród prawie 200 pojazdów zabezpieczonych przez ukraińskich śledczych.

Funkcjonariusze ukraińskiej policji z obwodu żytomierskiego wraz z prokuraturą zlikwidowali proceder kradzieży i nielegalnego obrotu sprzętem wojskowym. Wyniku serii rewizji w różnych miejscach w rejonie nowogrodzkim zabezpieczono prawie 200 pojazdów przygotowanych do sprzedaży. Złodzieje handlowali sprzętem w… internecie – poinformowała we wtorek Policja Narodowa Ukrainy.

Wśród zabezpieczonych pojazdów były transportery opancerzone, wozy bojowe piechoty, ciężarówki ZIŁ, URAŁ, GAZ a także przyczepy, cysterny, wyciągarki i inny sprzęt, w tym także pływający. Oprócz tego przestępcy zgromadzili znaczne ilości części zamiennych, akumulatorów, opon itp.

Oprócz sprzętu znaleziono także dokumenty dotyczące jego pochodzenia. Jak informuje ukraińska policja, obecnie trwa weryfikowanie pochodzenia sprzętu i czy jest on na stanie w jednostkach wojskowych, z których pochodzi.

Okazało się także, że osoba fizyczna publikowała w internecie ogłoszenia o sprzedaży nielegalnie przejętego sprzętu.

Wszczęto śledztwo w sprawie defraudacji lub zaboru mienia w wyniku nadużycia służbowego stanowiska. Sprawcom grozi kara ograniczenia wolności od 3 do 5 lat lub pozbawienia wolności od 3 do 8 lat.

Jak wynika z komunikatu policji, na ślad nielegalnego procederu śledczy wpadli przez przypadek – prowadząc śledztwo w sprawie uszkodzenia rurociągu naftowego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraina: SBU odkryła nielegalny arsenał broni i amunicji na Zaporożu [+VIDEO]

Kresy.pl / npu.gov.ua
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz