Strzelaniny w centrum Chersonia [+VIDEO]

W nocy doszło w Chersoniu do intensywnych strzelanin. Kijów mówi o prowokacji strony rosyjskiej.

W sieci pojawiły się nagrania intensywnych strzelanin w Chersoniu, jedynym mieście obwodowym Ukrainy zajętym w toku ich inwazji rozpoczętej 24 lutego. Na nagraniach słychać kanonadę broni maszynowej, widać bojowy wóz piechoty używający karabinu pokładowego.

 

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6527.39 PLN    (29.66%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Według portalu Korrespondent.net do czterech silnych wybuchów doszło w nocy na terenie Zakładu im. Petrowskiego, gdzie rosyjskie wojsko urządziło swoją bazę. Portal twierdzi, że w sieciach społecznościowych mieszkańcy miasta ironicznie określili je mianem „fajerwerków”. Na 18 września przypada w Chersoniu oficjalny Dzień Miasta.

Strona rosyjska twierdzi, że jej żołnierze toczyli w mieście walki z ukraińskimi dywersantami, w efekcie których ci ostatni zostali rozbici.

Tymczasem rzeczniczka ukraińskiego zgrupowania na froncie południowym, przy którym znajduje się Chersoń, nazwała strzelaniny w tym mieście rosyjską „prowokację”.

Rzeczniczka stwierdziła, że tego rodzaju prowokacja ze strony sił rosyjskich miałaby na celu wywołanie u mieszkańców miasta nastrojów niechęci wobec wojsk Ukrainy.

„Dlatego prowokacje ze strzelaniną w Chersoniu, prowokacje z wybuchami, różne wydarzenia, które [Rosjanie] relacjonują przede wszystkim na swoich kanałach propagandowych, na to trzeba zwrócić uwagę. Jeśli wydarzenie jeszcze się nie zakończyło, a rosyjski korespondent telewizyjny jest już w wirze wydarzeń, wyciągnij wnioski” – skomentowała.

Czytaj także: WSJ: Irańskie drony wyrządziły poważne szkody ukraińskim siłom

korrespondent.net/unian.net/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz