Strzelaniny w centrum Chersonia [+VIDEO]

W nocy doszło w Chersoniu do intensywnych strzelanin. Kijów mówi o prowokacji strony rosyjskiej.

W sieci pojawiły się nagrania intensywnych strzelanin w Chersoniu, jedynym mieście obwodowym Ukrainy zajętym w toku ich inwazji rozpoczętej 24 lutego. Na nagraniach słychać kanonadę broni maszynowej, widać bojowy wóz piechoty używający karabinu pokładowego.

 

Według portalu Korrespondent.net do czterech silnych wybuchów doszło w nocy na terenie Zakładu im. Petrowskiego, gdzie rosyjskie wojsko urządziło swoją bazę. Portal twierdzi, że w sieciach społecznościowych mieszkańcy miasta ironicznie określili je mianem „fajerwerków”. Na 18 września przypada w Chersoniu oficjalny Dzień Miasta.

Strona rosyjska twierdzi, że jej żołnierze toczyli w mieście walki z ukraińskimi dywersantami, w efekcie których ci ostatni zostali rozbici.

Tymczasem rzeczniczka ukraińskiego zgrupowania na froncie południowym, przy którym znajduje się Chersoń, nazwała strzelaniny w tym mieście rosyjską „prowokację”.

Rzeczniczka stwierdziła, że tego rodzaju prowokacja ze strony sił rosyjskich miałaby na celu wywołanie u mieszkańców miasta nastrojów niechęci wobec wojsk Ukrainy.

„Dlatego prowokacje ze strzelaniną w Chersoniu, prowokacje z wybuchami, różne wydarzenia, które [Rosjanie] relacjonują przede wszystkim na swoich kanałach propagandowych, na to trzeba zwrócić uwagę. Jeśli wydarzenie jeszcze się nie zakończyło, a rosyjski korespondent telewizyjny jest już w wirze wydarzeń, wyciągnij wnioski” – skomentowała.

Czytaj także: WSJ: Irańskie drony wyrządziły poważne szkody ukraińskim siłom

korrespondent.net/unian.net/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz