Miasto Krzywy Róg stało się w środę celem ostrzału. O ile wody zaczęło brakować w wodociągach, to wyraźnie podniósł się poziom lokalnej rzeki.

Do ataków na Krzywy Róg doszło po popołudniu. Portal TSN podał informację o silnych wybuchach w mieście w obwodzie dniepropetrowskim przez 18 czasu lokalnego. Z wpisów szefa administracji Ołeksandra Wikula wynika, że w stronę miasta oddane zostały co najmniej dwie salwy rakiet.

Według danych Grupy Operacyjnej Wojsk “Kachowka” w miasto uderzyły pociski wystrzelone z rosyjskiego samolotu typu Tu-95MS. Wystrzelonych miało zostać siedem rakiet X-22.

Tymczasem portal Korrespondent.net, powołując się na wpisy mieszkańców Krzywego Rogu na portalach społecznościowych, twierdzi, że masowo skupują oni wodę pitną. Jest tak ponieważ “W wielu domach obniżyło się ciśnienie wody”.

Dodatkowo mieszkańcy zamieszczają nagrania płynącej przez miasto rzeki Ingulec. Komentarze sugerują szybkie, wyraźne podniesienie jej poziomu. Może do sugerować, że doszło do uszkodzenia lokalnej tamy.

Administracja miasta potwierdziła już, że rosyjski atak spowodował “poważne uszkodzenia instalacji hydrotechnicznych”.

Czytaj także: Rosjanie ponownie zajęli miasto Kreminna w obwodzie ługańskim

tsn.ua/korrespondent.net/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply