Poroszenko ocenił swoje szanse trafienia do więzienia

Były prezydent Ukrainy, Petro Poroszenko skomentował w wywiadzie telewizyjnym kwestię kilkunastu postępowań w których pojawia się jego osoba.

W wywiadzie dla ukraińskiego 5 Kanału Poroszenko został zapytany o śledztwa w ramach których figuruje między innymi jego nazwisko. Były ukraiński prezydent demonstrował pewność siebie – „Nie boję się nikogo i niczego, moja siła polityczna nie boi się nikogo. Nic im się nie uda” – wypowiedź Poroszenki cytuje rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Obecny rząd powołany przez prezydencką partię „Sługa narodu” Poroszenko określił mianem „chlopców” dodając, że to nie pierwsi „którzy chcieli sprzątnąć Poroszenkę”.

Nazwisko było prezydenta Ukrainy figuruje łącznie w 13 sprawach karnych, przy czym  w czterech ma on status świadka. Jest podejrzany między innymi o zdradę stanu, próby przekroczenia granicy na podstawie fałszywych dokumentów, unikanie płacenia podatków.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Współpracownicy byłego prezydenta Ukrainy są natomiast objęci postępowaniem w sprawie zamawiania dla ukraińskiej armii sprzętu niskiej jakości, w tym wadliwych kamizelek kuloodpornych.

ria.ru/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz