Poroszenko ocenił swoje szanse trafienia do więzienia

Były prezydent Ukrainy, Petro Poroszenko skomentował w wywiadzie telewizyjnym kwestię kilkunastu postępowań w których pojawia się jego osoba.

W wywiadzie dla ukraińskiego 5 Kanału Poroszenko został zapytany o śledztwa w ramach których figuruje między innymi jego nazwisko. Były ukraiński prezydent demonstrował pewność siebie – „Nie boję się nikogo i niczego, moja siła polityczna nie boi się nikogo. Nic im się nie uda” – wypowiedź Poroszenki cytuje rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Obecny rząd powołany przez prezydencką partię „Sługa narodu” Poroszenko określił mianem „chlopców” dodając, że to nie pierwsi „którzy chcieli sprzątnąć Poroszenkę”.

Nazwisko było prezydenta Ukrainy figuruje łącznie w 13 sprawach karnych, przy czym  w czterech ma on status świadka. Jest podejrzany między innymi o zdradę stanu, próby przekroczenia granicy na podstawie fałszywych dokumentów, unikanie płacenia podatków.

Współpracownicy byłego prezydenta Ukrainy są natomiast objęci postępowaniem w sprawie zamawiania dla ukraińskiej armii sprzętu niskiej jakości, w tym wadliwych kamizelek kuloodpornych.

ria.ru/kresy.pl

 

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz