Prokuratura w Charkowie na Ukrainie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw dwóm mieszkańcom miasta, którzy w październiku ub. roku zamordowali i częściowo zjedli człowieka. – wynika z poniedziałkowego komunikatu prokuratury obwodu charkowskiego.

Według prokuratury dwaj oskarżeni – 41-letni ojciec oraz jego 20-letni syn poznali przyszłą ofiarę na ulicy i zaprosili ją do siebie w celu spożywania alkoholu. Podpity gość, 41-letni mężczyzna, przyznał się gospodarzom, że pracował wcześniej jako funkcjonariusz organów ścigania. To wywołało podejrzenia ojca, który miał kiedyś problemy z prawem. Gospodarze postanowili zabić przybysza.

Zabójstwa przy pomocy noża dokonał ojciec, a syn przytrzymywał ofiarę. „Po okrutnej rozprawie mężczyźni poćwiartowali ciało zabitego i wykorzystali jego fragmenty do jedzenia. Ponadto poczęstowali +daniem+ miejscowego bezdomnego” – pisze charkowska prokuratura.

Jak ustalili śledczy, ludożercy pozbyli się szczątków ofiary dopiero po kilku dniach, gdy do domu miał wrócić z daczy dziadek, również mieszkający w tym mieszkaniu. Część ciała wrzucili do piwnicy najbliższego budynku. Nie zdążyli pozbyć się głowy ofiary, która została na balkonie.

Obaj sprawcy znajdują się obecnie w areszcie. Są oskarżeni o zabójstwo z premedytacją ze szczególnym okrucieństwem. Obu grozi dożywocie. Starszy z zabójców będzie także odpowiadał za nielegalne posiadanie broni – znaleziono u niego około 60 nabojów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Mufti Arabii Saudyjskiej: Mąż może zjeść swoją żonę

Kresy.pl / ZIK / khar.gp.gov.ua

Na Ukrainie rozpocznie się proces o kanibalizm
3.7 (73.33%) 3 głosów.

Reklama

Tagi: , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz