Prokuratura w Charkowie na Ukrainie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw dwóm mieszkańcom miasta, którzy w październiku ub. roku zamordowali i częściowo zjedli człowieka. – wynika z poniedziałkowego komunikatu prokuratury obwodu charkowskiego.

Według prokuratury dwaj oskarżeni – 41-letni ojciec oraz jego 20-letni syn poznali przyszłą ofiarę na ulicy i zaprosili ją do siebie w celu spożywania alkoholu. Podpity gość, 41-letni mężczyzna, przyznał się gospodarzom, że pracował wcześniej jako funkcjonariusz organów ścigania. To wywołało podejrzenia ojca, który miał kiedyś problemy z prawem. Gospodarze postanowili zabić przybysza.

Zabójstwa przy pomocy noża dokonał ojciec, a syn przytrzymywał ofiarę. „Po okrutnej rozprawie mężczyźni poćwiartowali ciało zabitego i wykorzystali jego fragmenty do jedzenia. Ponadto poczęstowali +daniem+ miejscowego bezdomnego” – pisze charkowska prokuratura.

Jak ustalili śledczy, ludożercy pozbyli się szczątków ofiary dopiero po kilku dniach, gdy do domu miał wrócić z daczy dziadek, również mieszkający w tym mieszkaniu. Część ciała wrzucili do piwnicy najbliższego budynku. Nie zdążyli pozbyć się głowy ofiary, która została na balkonie.

Obaj sprawcy znajdują się obecnie w areszcie. Są oskarżeni o zabójstwo z premedytacją ze szczególnym okrucieństwem. Obu grozi dożywocie. Starszy z zabójców będzie także odpowiadał za nielegalne posiadanie broni – znaleziono u niego około 60 nabojów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Mufti Arabii Saudyjskiej: Mąż może zjeść swoją żonę

Kresy.pl / ZIK / khar.gp.gov.ua

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz