Kilkanaście osób zginęło w ostrzału Zaporoża [+FOTO]

W nocy Rosjanie przeprowadzili atak rakietowy na Zaporoże – miasto obwodowe znajdujące się na zapleczu frontu.

Według strony ukraińskiej w wyniku ataku zginęło 12 osób. 49 ludzi odniosło obrażenia na tyle poważne, że musiało zostać hospitalizowanych, podała w niedzielę rano agencja informacyjna UNIAN. Wśród rannych jest sześcioro niepełnoletnich. Liczby takie przekazał Ołeksandr Staruch, przewodniczący administracji wojennej obwodu zaporoskiego.

“Według wstępnej informacji, samoloty wystrzeliły na Zaporoże 12 rakiet. Większość rakiet trafiła w bloki mieszkalne i domy prywatne w jednej z dzielnic Zaporoża. Częściowo zniszczony jest 9-piętrowy budynek. Zniszczone jest pięć prywatnych domów. Uszkodzone obiekty infrastruktury, 20 samochodów” – Staruch napisał na Telegramie o zniszczeniach materialnych.

Urzędnik uważa, że liczba zabitych i rannych może się zwiększyć, ponieważ nie wyklucza, iż pod gruzami trafionych przez rakiety budynków znajdują się jeszcze ludzie.

Według niego celem ataku Rosjan był budynek władz obwodowych.

Nie jest to pierwszy atak na Zaporoże w ostatnim okresie wojny. 6 października rosyjskie rakiety spadając na miasto zabiły 17 osób.

Zaporoże stało się celem ponieważ je stolicą obwodu częściowo okupowanego przez Rosjan, znajdując się na zapleczu frontu walk. Tak zwane referendum jakie współpracujące z okupantem struktury zorganizowały w dniach 23-27 września, a następnie decyzja o aneksji regionu, dotyczyła jego całego formalnego terytorium a więc także miasta Zaporoże.

unian.net/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply