Do gmachu ukraińskiego rządu wtargnął mężczyzna z granatem [+VIDEO]

Do gmachu ukraińskiej Rady Ministrów wtargnął mężczyzna z granatem. Groził jego detonacją.

Mężczyzna pojawił się pod gmachem ukraińskiego rządu w środę rano, jak poinformowała agencja informacyjna UNIAN. Zaczął grozić, że go zdetonuje. Jego nagranie zamieścił na Facebooku działacz społeczny Igor Bondarczuk. Napastnik szarpał w drzwiach innego mężczyznę domagając się by wszedł on do budynku. Natomiast kobietę jaka wchodziła do niego próbował przekonać, by tego nie robiła. „Żywy stąd nie odejdę” – zadeklarował.

„To okupacja budynku” – zaczął mówić już w holu – „Bojowy granat. Zabierajcie ludzi”. Mężczyzna, używając wulgaryzmów, wyglądał na zdenerwowanego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Według informacji UNIAN policja otoczyła gmach Rady Ministrów. Rozmowy z mężczyzną podjął policyjny negocjator. Napastnikiem okazał się Wołodymyr Prohnycz. To weteran operacji przeciwko separatystom w Donbasie. Jest mieszkańcem Iprenu w obwodzie kijowskim, właścicielem warsztatu samochodowego.

Wobec niepowodzenia negocjacji oddział specjalny przeprowadził udaną operację zatrzymania napastnika. Kijowska policja potwierdziła, że przedmiot jakim groził Prohnycz faktycznie był bronią. Trzymał on przeciwpiechotny granat odłamkowy typu RGN. Pierwsze posiedzenie sądu w jego sprawie ma odbyć się już w czwartek.

Czytaj także: W Kijowie zamknięto most – mężczyzna z bronią grozi jego wysadzeniem [+VIDEO/+FOTO]

unian.net/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz