W środę wieczorem doszło we Lwowie do masowej bijatyki kibiców ukraińskich, francuskich i niemieckich. Interweniowała policja. Nie obeszło się bez obrażeń wśród funkcjonariuszy.

Zawiadomienie o bijatyce lwowscy policjanci odebrali w środę o godzinie 23.15. Do głównych starć doszło na Placu Halickim położonym w centrum miasta, jak informuje agencja informacyjna UNIAN. W starciach brało udział około stu kibiców. Aby ich okiełznać nie wystarczyło skierowanie na miejsce dostępnych patrolów służby prewencji, konieczne było wysłanie oddziału specjalnego przeznaczenia. Na miejscu pojawili się także oficerowie z grupy operacyjno-śledczej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak podają ukraińskie media w czasie interwencji obrażenia odniosło dwóch funkcjonariuszy policji. Zatrzymano łącznie 12 kibiców. Czterech spośród nich to mieszkańcy Lwowa w wieku 20-22 lat. Wszyscy pozostali to cudzoziemcy, obywatele Francji i Niemiec. W czasie starć zostały także uszkodzone dwa policyjne radiowozy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Czytaj także: Wielka bijatyka polskich i bułgarskich kibiców w Bratysławie [+VIDEO]

unian.net/nv.ua/censor.net.ua/facebook.com/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz