Na posiedzeniu rady miasta Konotop położonego na północnym wschodzie Ukrainy doszło do awantury między merem Artemem Semenchinem a deputowanym parlamentu Ołeksandrem Kaczurą – donoszą ukraińskie media.

Jak wynika z materiałów zamieszczonych w sieci, w tym przez kanał PavlovskyNews, deputowany ludowy Ołeksandr Kaczura z partii Sługa Narodu pojawił się z „roboczą wizytą” na sesji rady Konotopu. Zabierając głos parlamentarzysta zwrócił uwagę na jakość wody z miejscowych wodociągów, której rzekomo nie da się pić, ani używać do przygotowywania posiłków.

Deputowany przyniósł ze sobą butelkę z wodą z wodociągów i poprosił mera o „sprawdzenie jej jakości”.

Na jednym z opublikowanych nagrań widać, jak Semenchin bierze butelkę pozostawioną przez Kaczurę i proponuje deputowanemu, by „otrzeźwił się trochę naszą wodą i doszedł do siebie” a następnie oblewa go wodą z butelki. Między politykami dochodzi do szarpaniny, do której włączają się ochroniarze mera.

Inne nagranie pokazuje fragment emocjonalnej przemowy Kaczury z trybuny, podczas której zarzuca m.in. Semenchinowi, że „rujnuje to miasto”.

Ołeksandr Kaczura złożył na postępowanie mera doniesienie do organów ścigania i te wszczęły dochodzenie w związku z utrudnianiem pracy deputowanego ludowego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: W Krzemieńczuku na centralnej Ukrainie pobili się deputowani do rady miejskiej [+VIDEO]

Kresy.pl / sumy.depo.ua / novosti-n.org

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz