Doradca szefa Biura Prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz uznał, że na szczycie NATO zadecydowano już o przyszłości relacji z Ukrainą.

W wywiadzie dla rosyjskiego opozycjonisty Marka Fejgina ukraiński polityk stwierdził, że na ostatnim szczycie Sojuszu Północnoatlantyckiego postanowiono już o przyjęciu Ukrainy, po zakończeniu wojny jaką toczy ona obecnie z Rosją, przytoczyła agencja informacyjna UNIAN.

„Życie jest piękne i bardzo smutne dla tych, którzy z nami walczą” – skomentował doradca szefa Biura Prezydenta Ukrainy. Stwierdził on również, że ze względu na kurs jaki wyznaczyło sobie NATO, jego wsparcie dla Ukrainy jest niezachwiane i będzie kontynuowane aż do wojennej przegranej Rosji. Takie same stanowisko mają zajmować według Arestowycza Finlandia i Szwecja, które jeszcze nie stały się członkami Sojuszu.

Według niego państwa Sojuszu Północnoatlantyckiego nie rozpatrują możliwości uznania rosyjskich aneksji ukraińskiego terytorium. Jak stwierdził Arestowycz – „jest to niezwykle konkretne stwierdzenie. Zestawieni, że nie będzie rozejmu i nie będzie negocjacji w imię rozejmu, jest bardzo konkretnym przesłaniem. Negocjacje w ogóle nie są tematem”.

Czytaj także: Arestowycz po wybuchu w Przewodowie sugerował, że to mogła być ukraińska rakieta

unian.net/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz