Polskie władze zakazały wjazdu do Polski rosyjskiemu kulturyście Konstantinowi B. ps. „Truvor”. Zdaniem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego „Truvor” jest liderem neonazistowskiej organizacji. – dowiedziało się w środę radio RMF FM.

Konstantin B. odnosi sukcesy w zawodowej kulturystyce – jest mistrzem Rosji, mistrzem Europy Wschodniej 2008, brązowym medalistą turnieju Mr. Universe 2008 i wicemistrzem świata juniorów 2009. Osobą niepożądaną na terytorium RP został jednak nie z powodu uprawiania sportu, lecz przewodzenia rosyjskiej organizacji „Po programmie Dieduszki Moroza”, w skrócie PPDM, którą ABW uznała za neonazistowską. Jak podało RMF FM, według służb część członków PPDM to przestępcy, a sposób działalności grupy odpowiada organizacji grup przestępczych.

Co więcej PPDM ma kontakty w Polsce a jej lider stara się promować ruch neonazistowski w Unii Europejskiej. O jego związkach z ideologią neonazistowską świadczy też obnoszenie się z symboliką nazistowską, m.in. wytatuowanymi na ciele swastykami.

Na YouTube można znaleźć nagranie z wizyty „Truvora” w jednej z siłowni we Wrocławiu, prawdopodobnie w 2018 roku.

Zebrane materiały skłoniły ABW do wystąpienia do Szefa Urzędu ds. Cudzoziemców o wpisanie Konstantina B. na listę osób z zakazem wjazdu do Polski. „W ocenie Agencji, nieskrępowana obecność Rosjanina na terytorium RP niesie ze sobą zagrożenie dla bezpieczeństwa i porządku publicznego, a także godzi w interes RP, w tym międzynarodowy wizerunek państwa” – napisano w komunikacie ABW cytowanym przez RMF FM.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Premier Ukrainy wystąpił na imprezie u boku neonazistów [+FOTO/+VIDEO]

Kresy.pl / rmf24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz