Źródła rosyjskie podają, że w nowy  z soboty na niedzielę nad kontrolowanyn przez Rosję Półwyspem Krymskim pojawiła się znaczna liczba dronów bojowych.

Rosjanie twierdzą, że z powodzeniem odparli atak Ukraińców. “Dziś wieczorem przecięto próbę przeprowadzenia przez reżim kijowski ataku terrorystycznego przy użyciu 38 bezzałogowych paratów na cele na terytorium Federacji Rosyjskiej.” – jak to ujęło rosyjskie Ministerstwo Obrony. O tym, że atak był wymierzony w Krym świadczą decyzje jego prorosyjskiej administracji.

Czytaj także: Rosjanie zniszczyli ukraiński desant na mierzeję obwodu chersońskiego

W nocy doradca szefa adminsitracji Krymu ds. polityki informacyjnej Oleg Kriuczkow poinformował, że na trasie Tawrida w rejonie Teodozji chwilowo ograniczono ruch w kierunku Kerczu i zorganizowano objazd. Czasowo zamknięty został także Most Krymski, ruch na nim wznowiono dwie godziny później, zrelacjonowała w niedzielę agencja informacyjna RIA Nowosti.

Jak zauważył minister transportu prorosyjski władz Krymu Nikołaj Łukaszenko, zmianie uległa także organizacja ruchu autobusów na autostradzie Tawrida, natomiast pociągi kursują normalnie.

Siły Zbrojne Ukrainy regularnie ostrzeliwują centralne i przygraniczne regiony Rosji, przeprowadzają ataki dronami i dokonują sabotażu. Ostatni atak ukraiński na Krym miał miejsce 29 lutego, kiedy siły obrony powietrznej zestrzeliły jednego drona.

Z kolei strona ukraińska poinformowała o rosyjskim ataku, w którym także wykorzystano drony, na ważne miasto Odessa. Nastąpił on również w nocy. Jak zrelacjonowała ukraińska agencja UNIAN. Stwierdzono dziewięć ofiar śmiertelnych, wśród nich kobietę z dzieckiem.

Atak ten, według Ukraińców, został wykonany przy pomocy ośmiu dronów, które zostały wysłane z Morza Czarnego. Jeden z nich spadł na blok mieszkalny.

Czytaj także: Historycznie Krym przez więcej czasu był w gestii Rosji

ria.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply