Zakończono akcję ratunkową w Magnitogorsku

W Magnitogorsku zakończyła się akcja ratunkowa na gruzowisku w miejscu zawalonego w wyniku wybuchu gazu wieżowca. – podał Interfax powołując się na pierwszego wiceministra ds. nadzwyczajnych Aleksandra Czuprijana.

Czuprijan przekazał mediom, że spod zwałów gruzów wydobyto 39 ofiar śmiertelnych, z czego zidentyfikowano 38. „Ministerstwo ds. nadzwyczajnych już nie ma tu nic do roboty. Praca została zakończona” – oświadczył wiceminister twierdząc, że pod gruzami nie ma więcej ludzi.

Czuprijan ujawnił, że ciało ostatniej ofiary wydobyto z najbardziej niebezpiecznego rejonu, gdzie wcześniej znajdowała się ściana grożąca zawaleniem. „Część konstrukcji wisiała na jednej nitce, odcięliśmy je. Ściana… mogła się zawalić. Chodziła na 3 centymetry, stamtąd wyciągnięto ciało ostatniej ofiary” – opisywał Czuprijan. Obecnie akcja poszukiwawczo-ratunkowa przejdzie w stadium „inżynieryjno-budowlane”, jak wyraził się rosyjski urzędnik. Dotychczas ze zwałowiska wywieziono 200 metrów sześciennych gruzów.

Jak pisaliśmy, w poniedziałek o godzinie 6. czasu lokalnego na ulicy Karola Marksa w Magnitogorsku w obwodzie czelabińskim w Rosji doszło do eksplozji. W wyniku wybuchu gazu w wieżowcu zawaliła się klatka schodowa z przyległymi mieszkaniami. W akcji ratunkowej brało udział prawie 1500 osób i ponad 300 jednostek sprzętu, w tym cztery drony. Akcję ratunkową utrudniał silny mróz i groźba zawalenia się pozostałej części budynku. Według Interfaxu w szpitalach znajduje się pięć osób rannych w katastrofie. Ich stan jest określany jako stabilny. Wśród nich jest 11-miesięczny chłopiec, którego wydobyto z gruzów po upływie półtora dnia.

Według Interfaxu władze Magnitogorska po dokonaniu ekspertyz doszły do wniosku, że wieżowca, w którym doszło do wybuchu, nie trzeba będzie wyburzać. „Wstępnie podjęto decyzję o usunięciu ocalałego muru z zawalonej klatki i pozostawieniu dwóch oddzielnych domów” – powiedział przedstawiciel władz miasta. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma być podjęta w tym tygodniu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Kolejny wybuch w Magnitogorsku

Kresy.pl / Interfax

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz