W rosyjskiej Dumie złożono projekt o całkowitym zakazie propagandy LGBT

Sześcioro deputowanych rosyjskiego parlamentu złożyło projekt przewidujący rozszerzenie zakazu propagandy LGBT także wobec osób dorosłych oraz wprowadzenie zakazu negowania wartości rodzinnych. Wcześniej z inicjatywą zaostrzenia walki z „propagandą nietradycyjnych wartości” wystąpił przewodniczący Dumy Wiaczesław Wołodin.

Jak podała w poniedziałek agencja RBK, do rosyjskiej Dumy Państwowej trafił projekt ustawy zakazującej propagandy „nietradycyjnych stosunków seksualnych”. Autorami inicjatywy jest troje deputowanych z Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej, dwoje ze Sprawiedliwej Rosji oraz jeden deputowany Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji.

Deputowani chcą nowelizacji ustawy “O informacji, technologiach informacyjnych i ochronie informacji”, która do tej pory zabraniała m.in. rozpowszechniania wezwań do nienawiści i wrogości na tle narodowościowym, rasowym lub wyznaniowym i propagandy wojennej. Do tego spisu autorzy projektu chcą dodać zakaz “negowania wartości rodzinnych” i “propagandy nietradycyjnych stosunków seksualnych”.

Z wyjaśnień do projektu wynika, że za negowanie wartości rodzinnych byłoby uznawane m.in. promowanie nieposiadania dzieci.

Zgodnie z projektem, strony internetowe, które będą rozpowszechniać tego rodzaju informacje, zostaną wpisane do rejestru stron zabronionych i zablokowane przez Roskomnadzor. Filmy promujące „nietradycyjne stosunki seksualne” i „zaprzeczanie wartościom rodzinnym” miałyby nie dostawać zgody na wyświetlanie.

W Rosji od 2013 roku obowiązuje zakaz “propagandy nietradycyjnych stosunków seksualnych”, ale tylko wśród nieletnich.

Z inicjatywą zaostrzenia walki z „propagandą nietradycyjnych wartości” wystąpił przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin. Napisał on w serwisie Telegram 8 lipca, że ​​po tym, jak Rosja opuściła Radę Europy, żądania legalizacji “małżeństw” osób tej samej płci w Rosji „odeszły w przeszłość”, a próby „narzucenia obcych wartości” rosyjskiemu społeczeństwu nie powiodły się. „Słuszne jest wprowadzenie zakazu propagowania wartości nietradycyjnych” – napisał Wołodin.

Kresy.pl / rbc.ru / bbc.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply