W Rosji wyleciał w powietrze skład amunicji [+VIDEO]

W jednostce wojskowej w Kraju Krasnojarskim w azjatyckiej części Rosji doszło do pożaru i eksplozji w składzie amunicji. Trwa ewakuacja okolicznych miejscowości, rannych zostało 7 osób.

Według agencji TASS do pożaru na terenie jednego z magazynów rosyjskiej armii w pobliżu Aczyńska doszło w poniedziałek około godziny 13. czasu moskiewskiego. Ogień spowodował eksplozje zgromadzonej amunicji – według źródła agencji ogień objął dwa place, na których znajduje się około 40 tys. pocisków artyleryjskich kalibru 125 i 152 mm.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

4599.49 PLN    (20.9%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W wyniku eksplozji poszkodowanych zostało siedem osób, w tym dwóch żołnierzy, których hospitalizowano z ranami od odłamków. Pięć innych osób otrzymało pomoc ambulatoryjną; dwie z nich doznało oparzeń.

Rosyjskie służby twierdzą, że rozrzut fragmentów eksplodującej amunicji może sięgać 15 km. W okolicznych domach wypadły szyby z okien. Rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych ewakuuje ludność w promieniu 20 km.

Agencja Interfax podała, że ewakuacji poddano 4 miejscowości liczące w sumie prawie tysiąc mieszkańców. Mieszkańców kolejnej miejscowości poproszono o przygotowanie się do ewakuacji. Według agencji eksplodowały składy w miejscowości Kamienka położonej 10 km od Aczyńska.

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu wysłał na miejsce swojego zastępcę Dmitrija Bułhakowa. ma on organizować operację gaszenia pożaru.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraina: eksplozja i pożar w kolejnym składzie amunicji [+VIDEO]

Kresy.pl / TASS / Interfax

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz