W Rosji wyleciał w powietrze skład amunicji [+VIDEO]

W jednostce wojskowej w Kraju Krasnojarskim w azjatyckiej części Rosji doszło do pożaru i eksplozji w składzie amunicji. Trwa ewakuacja okolicznych miejscowości, rannych zostało 7 osób.

Według agencji TASS do pożaru na terenie jednego z magazynów rosyjskiej armii w pobliżu Aczyńska doszło w poniedziałek około godziny 13. czasu moskiewskiego. Ogień spowodował eksplozje zgromadzonej amunicji – według źródła agencji ogień objął dwa place, na których znajduje się około 40 tys. pocisków artyleryjskich kalibru 125 i 152 mm.

W wyniku eksplozji poszkodowanych zostało siedem osób, w tym dwóch żołnierzy, których hospitalizowano z ranami od odłamków. Pięć innych osób otrzymało pomoc ambulatoryjną; dwie z nich doznało oparzeń.

Rosyjskie służby twierdzą, że rozrzut fragmentów eksplodującej amunicji może sięgać 15 km. W okolicznych domach wypadły szyby z okien. Rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych ewakuuje ludność w promieniu 20 km.

Agencja Interfax podała, że ewakuacji poddano 4 miejscowości liczące w sumie prawie tysiąc mieszkańców. Mieszkańców kolejnej miejscowości poproszono o przygotowanie się do ewakuacji. Według agencji eksplodowały składy w miejscowości Kamienka położonej 10 km od Aczyńska.

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu wysłał na miejsce swojego zastępcę Dmitrija Bułhakowa. ma on organizować operację gaszenia pożaru.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraina: eksplozja i pożar w kolejnym składzie amunicji [+VIDEO]

Kresy.pl / TASS / Interfax
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz