W piątek w Rosji ruszyła sprzedaż biletów na połączenia kolejowe między Petersburgiem i Moskwą a Krymem. Pociągi będą kursować po nowo zbudowanym Moście Krymskim.

Jak podaje agencja Interfax, pierwszy pociąg w kierunku Sewastopola na Krymie wyruszy 23 grudnia br. z Petersburga. Czas połączenia będzie wynosił 43,5 godziny. Następnego dnia z Moskwy wyjedzie pierwszy pociąg pasażerski do Symferopola. Pokonanie trasy zajmie mu 33 godziny.

Ceny biletów pomiędzy Moskwą a Symferopolem zaczynają się od 2 966 rubli (ok. 180 zł). Za przejazd z Petersburga do Sewastopola trzeba zapłacić co najmniej równowartość około 220 złotych. Bilety są dostępne w kolejowych kasach i na stronie internetowej firmy Grand Serwis Ekspress, która jest przewoźnikiem na trasach prowadzących na Krym.

Przypomnijmy, że samochodowa część mostu została otwarta przez Władimira Putina 15. maja 2018 r., jednak tylko dla samochodów do 3,5 tony oraz dla autobusów. Jak twierdziły rosyjskie władze, ograniczenia były planowane i wiązały się z „koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa przejazdu w czasie szczytowego nasilenia ruchu w okresie wakacyjnym”. Wyjątek robiono dla ciężkich pojazdów obsługujących budowę mostu oraz autostrady „Tawrida”, która ma prowadzić do Sewastopola. Ruch dla ciężarówek otwarto dopiero od 1 października 2018. Według Interfaxu pociągi towarowe zostaną skierowane na Most Krymski dopiero w czerwcu 2020 roku.

Budowa mostu łączącego Rosję kontynentalną z anektowanym Krymem (Rosjanie chwalą się, że przy długości 19 km jest on najdłuższy w Europie) kosztuje 228 mld rubli. Jego przepustowość ma wynosić 40 tys. samochodów i 47 par pociągów dziennie, co da rocznie 14 milionów pasażerów i 13 mln ton ładunku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: UE nałożyła sankcje na firmy budujące Most Krymski

Kresy.pl / Interfax
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz