Władze Czeczenii i Udmurcji podjęły decyzję o zniesieniu obowiązku noszenia masek na twarzy w miejscach publicznych.

O zniesieniu obowiązku noszenia masek w miejscach publicznych poinformował w środę na swoim kanale na Telegramie szef władz republiki Ramzan Kadyrow. „Przy czym rekomenduję nosić je [maski] w związku z tym, że jeszcze wysokie [jest] zagrożenie COVID-19 dla tych, kto zalicza się do grup ryzyka lub jeszcze nie chorował. Rekomenduję także nosić maskę kilka dni po szczepieniu przeciw koronawirusowi” – przytoczyła agencja informacyjna RIA Nowosti.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Kadyrow utrzymuje, że decyzję o uchyleniu jednego z podstawowych środków przeciwepidemicznych podjęto po wnikliwych badaniach sytuacji w jego republice, która według niego „układa się w pozytywnym sposób”.

Kadyrow zniósł także ograniczenia w przekraczaniu granicy regionu. „To także ważna decyzja w obliczu rosnącego zainteresowania turystów naszym regionem. Oczywiście będziemy nadal monitorować sytuację COVID. Nasze placówki medyczne wyposażone są we wszystko, co niezbędne w przypadku wzrostu zachorowań” – powiedział przywódca Czeczenii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Decyzję Kadyrowa skomentował już rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow – „Regiony samodzielnie podejmują decyzje w ramach swoich kompetencji” – zacytowała agencja informacyjna TASS.

Czeczenia nie jest pierwszym regionem Rosji, który zniósł obowiązek noszenia masek we wszystkich miejscach publicznych. Wcześniej ogłosiły to władze Republiki Udmurcji.

Czytaj także: Węgry: W przyszłym tygodniu mogą zacząć się Sputnikiem V

ria.ru/tass.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz