Rosyjska agencja prasowa TASS twierdzi, że we wsi Nikolskoje w obwodzie biełgorodzkim w Rosji spadł pocisk artyleryjski wystrzelony z terytorium Ukrainy.

TASS podała w piątek, powołując się na źródła w strukturach siłowych, że we wsi Nikolskoje w obwodzie biełgorodzkim w Rosji spadł pocisk artyleryjski wystrzelony z terytorium Ukrainy.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6527.39 PLN    (29.66%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Pocisk wystrzelony z terytorium Ukrainy spadł na teren szkółki sadowniczej we wsi Nikolskoje w obwodzie biełgorodzkim. Nie ma ofiar ani uszkodzeń” – przekazało źródło agencji.

Portal Interia podał za Ukraińską Prawdą, że w Nikolskoje było słychać „eksplozję”, a pocisk spadł około południa czasu polskiego.

Byłby to już drugi podobny incydent w obwodzie biełgorodzkim, do którego doszło w piątek. Jak podawaliśmy wcześniej, wczesnym rankiem w magazynie ropy w Biełgorodzie, rosyjskim mieście obwodowym położonym około 40 km od granicy z Ukrainą, wybuchł pożar. W sieci zamieszczono nagrania, na których widać pożar magazynu i unoszący się gęsty, ciemny dym. Strona rosyjska oskarżyła Ukrainę o to, że pożar został spowodowany przez nalot ukraińskich helikopterów.

Ukraińskie ministerstwo obrony nie potwierdziło, ani nie zaprzeczyło, że Ukraina ostrzelała magazyn w Biełgorodzie.  Jego rzecznik przekazał w piątek na briefingu, że „na dzień dzisiejszy państwo ukraińskie prowadzi operację obronną w celu odparcia rosyjskiej agresji” i „to nie znaczy, że Ukraina ma ponosić odpowiedzialność za wszelkie błędne kalkulacje, katastrofy i wszystkie wydarzenia, które mają miejsce w Rosji”.

„Nie pierwszy raz widzimy takie oskarżenia. Dlatego nie potwierdzę ani nie zaprzeczę tej informacji” – powiedział rzecznik ukraińskiego ministerstwa obrony.

Kresy.pl / tass.ru / interia.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz