Sztab Floty Czarnomorskiej na Krymie zaatakowany [+FOTO]

Rosjanie poinformowali, że sztab ich floty w Sewastopolu został zaatakowany przez Ukraińców przy pomocy drona.

Dzień ataku nie jest przypadkowy. 31 lipca jest w Rosji obchodzony jako święto morskich sił zbrojnych. “Dziś, wcześnie rano ukraino-naziści postanowili zepsuć nam Dzień Marynarki Wojennej” – skomentował gubernator Sewastopola Michaił Razwożajew.

“Na dziedziniec sztabu floty [Czarnomorskiej] wleciał niezidentyfikowany obiekt, według wstępnych danych jest to dron. Pięć osób zostało rannych, są członkami dowództwa floty, nie było ofiar śmiertelny. Wszystkim udzielono pomocy. FSB pracuje, okoliczności są wyjaśniane” – napisał na Telegramie Razwożajew.

Na zdjęciach zamieszczonych przez niego na tym serwisie widać jedynie szyby wytłuczone z okien i listowie obsypane na dziedzińcu.

Ukraiński atak okazał się o tyle skuteczny, że zmusił władze Sewastopola do odwołania wszystkich uroczystości związanych ze świętowaniem Dnia Marynarki Wojennej. “Proszę zachować spokój i w miarę możliwości pozostawać w domu” – zwrócił się do mieszkańców miasta Razwożajew.

Sewastopol jest miejscem bazowania Floty Czarnomorskiej. To jedna z czterech pełnomorskich flot rosyjskiej Marynarki Wojennej (obok Flotylli Morza Kaspijskiego).

Ukraiński wiceminister obrony zapowiadał już zatopienie Floty Czarnomorskiej.

ria.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply