Kolejny atak w rosyjskiej szkole  zużyciem broni. Tym razem przeciw uczniom placówki w Uljanowsku użyto broni pneumatycznej.

O ataku informuje w czwartek portal Life.ru. Doszło do niego w Szkole nr 20 w Uljanowsku nad Wołgą. Dwóch chłopców w wieku 15-17 lat zaczęło strzelać z wiatrówki do uczniów, którzy zjeżdżali z zaśnieżonej górki. Zaatakowani to dzieci z piątej klasy a więc mający 11 lat. Według wstępnych informacji przytaczanych przez portal, żaden z zaatakowanych uczniów nie ucierpiał.

Obwodowy Wydział Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Ulianowsku twierdzi, że po otrzymaniu telefonicznego zawiadomienia o ataku do szkoły skierowano funkcjonariuszy. Nie udało im się ująć sprawców na miejscu zdarzenia, agresorzy są poszukiwani. Według ustaleń policjantów, strzelający nie byli uczniami szkoły, której uczniów zaatakowali. Według świadków przechodzili obok niej i w pewnym momencie wyciągnęli dwie sztuki broni pneumatycznej rozpoczynając ostrzał z obu. Ostrzał trwał kilka sekund, przestraszone dzieci rozbiegły się szukając osłony.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Policja prowadzi obławę w dzielnicy zawołżskiej w której znajduje się szkoła nie lekceważąc incydentu. To już trzeci z serii ataków na uczniów w ostatnim okresie. 15 stycznia dwóch nastolatków zaatakowało z nożami szkołę w Permie. Zranili 12 uczniów czwartej klasy i jednego nauczyciela, sami też odnieśli rany. 19 stycznia uczeń dziewiątej klasy wdarł się do budynku szkoły z Ułan Ude wyposażony w toporek i koktajl Mołotowa. Zaatakował uczniów siódmej klasy raniąc siedmiu z nich.

life.ru/kresy.pl




Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz