Rosyjski minister obrony ocenił, że NATO koncentruje siły u granic Państwa Związkowego Rosji i Białorusi.

„Rozbudowywana jest frontalna obecność [sił] bloku NATO w pobliżu granic Państwa Związkowego Rosji i Białorusi, modernizowana jest infrastruktura wojskowa, tworzone są zapasy broni, sprzętu wojskowego i materiałów, przygotowywane są środki dyslokacji wojsk” – Szojgu powiedział na środowym posiedzeniu połączonego kolegium resortów obrony PZRiB.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Szojgu podkreślał przerzucenie przez USA jednej brygady pancernej oraz ustanowienie czterech wielonarodowych grup batalionowych NATO, które funkcjonują na terytorium Polski i trzech państw nadbałtyckich. Rosyjski minister obrony twierdził, że oznacza to zwiększenie sił NATO w Europie Środkowowschodniej z 25 tys. do 40 tys. personelu wojskowego.

„W Rumunii i w Polsce Waszyngton rozmieszcza kompleksy przeciwrakietowe Aegis Offshore. Przy czym uniwersalność ich wyrzutni pozwala na użycie, na równi z antyrakietami, skrzydlatych rakiety Tomahawk i perspektywicznych środków uderzenia opracowywanych przez Pentagon” – słowa Szojgu zacytowała agencja informacyjna RIA Nowosti.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
 

Rosyjski minister obrony wyrażał też zaniepokojenie tym, że o 30 proc. zwiększyła się liczba lotów zwiadowczych i taktycznych wykonywanych przez samoloty państw NATO wykonywanych u granic przestrzeni powietrznej Rosji. Jak podsumował Szojgu „utrzymuje się wysoki poziom pogotowia bojowego i operacyjnego”.

Czytaj także: Rosyjski myśliwiec przechwycił amerykański samolot

ria.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz