Natalia Filewa, współwłaścicielka drugiej co do wielkości grupy lotniczej w Rosji zginęła w niedzielę w katastrofie lotniczej w pobliżu Frankfurtu. – pisze agencja Interfax.

Służba prasowa należących do Filewej linii lotniczych S7 podała, że do katastrofy 6-miejsowego samolotu Epic-LT doszło przy próbie lądowania na lotnisku we Frankfurcie nad Menem. Śmierć Filewej nazwano „niodwracalną stratą” dla przedsiębiorstwa.

Oprócz milionerki w katastrofie zginęły dwie inne osoby. Według źródeł Interfaxu byli to pilot oraz ojciec Filewej Walerij Karaczew.

Agencja dpa podała, że samolot leciał z Cannes we Francji i rozbił się w wiosce Erzhausen około godziny 15:30 a szczątki maszyny były rozrzucone w promieniu 20 metrów. Niemiecka policja nie potwierdziła tożsamości ofiar, ponieważ ich ciała były mocno spalone. Identyfikacja szczątków może zająć kilka dni.

Przyczyny katastrofy jeszcze nie są znane. Według świadków przed wypadkiem silnik maszyny pracował nierówno. Według S7 badanie przyczyn katastrofy zostanie przeprowadzone przez międzynarodową komisję z udziałem strony rosyjskiej. Rosyjski Międzynarodowy Komitet Lotniczy MAK już zaproponował wysłanie do Niemiec swoich ekspertów.

Majątek Filewej był szacowany na 600 mln dolarów. Linie lotnicze S7 ustępują wielkością jedynie Aerofłotowi.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Agencja dpa poinformowała, że policyjny radiowóz, który zmierzał na miejsce katastrofy zderzył się czołowo z innym pojazdem, który wykonywał manewr wyprzedzania. Zginęły dwie osoby jadące tym samochodem, trzech policjantów zostało rannych.

CZYTAJ TAKŻE: Ujawniono nagranie katastrofy rosyjskiego Tu-22M3 [+VIDEO]

Kresy.pl / Interfax / dpa
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz