Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu ogłosił, że po zakończeniu ćwiczeń wszystkie oddziały wrócą do swoich garnizonów.

Szojgu zapowiedział, że oddziały dyslokowane niedawno do Zachodniego i Południowego Okręgu Wojskowego już w piątek zaczną wracać do miejsc swojego stałego bazowania. W czwartek trwa kulminacja trwających od tygodni ćwiczeń, które obejmują Krym, a także obszary położone na wschód od Ukrainy.

„Do 1 maja 2021 r. odesłać personel 58 Armii Południowego Okręgu Wojskowego, 41 Armii Centralnego Okręgu Wojskowego, 7., 76. Desantowo-Desantowej i 98. Dywizji Powietrznodesantowej Sił Powietrznych do ich stałych punktów rozmieszczenia.” – polecił rosyjski minister obrony, którego rozkaz zacytowała w czwartek agencja informacyjna Interfax.

Wyjątkiem jest sprzęt 41. Armii. Zostanie on umieszczony w warunkach polowych na poligonie Pogonowo, ponieważ oddziały tego związku wojskowego mają brać udział w manewrach Zapad 2021 jakie odbędą się na Białorusi.

„Uważam, że cele nagłego przeglądu [wojsk] zostały w pełni osiągnięte. Wojska wykazały się zdolnością do niezawodnej obrony kraju. W związku z tym postanowiłem zakończyć działania weryfikacyjne w południowych i zachodnich okręgach wojskowych.” – ocenił Szojgu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
 

Gromadzenie sił wojskowych Rosji na Krymie i przy wschodnich granicach Ukrainy było w ostatnich tygodniach przyczyną napięć między dwoma państwami, a także w relacjach Moskwy z USA i państwami Unii Europejskiej.

Czytaj także: Ławrow: Nowa wojna w Donbasie skończy się zniszczeniem Ukrainy

interfax.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz