Rosjanie zadowoleni ze spotkania Trump-Putin

Wśród rosyjskich polityków i środków masowego przekazu dominują bardzo pozytywne oceny poniedziałkowego spotkania prezydentów Rosji i USA.

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow mówiąc o spotkaniu Donalda Trumpa z Władimirem Putinem powiedział „wspaniale… lepiej niż super”. „Zachód przyznał, że izolowanie Rosji zakończyło się porażką” – pisze natomiast rządowa „Rossijskaja Gazieta”.

Szef komitetu spraw zagranicznych Dumy Państwowej Aleksiej Puszkow wyraził zadowolenie z faktu, że Trump wycofał się z niegdysiejszych deklaracji Baracka Obamy, że Rosja to „słabe mocarstwo regionalne”.  Puszkow napisał na Twitterze, że w Helsinkach spotkali się „przywódcy dwóch najsilniejszych państw na świecie”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rosyjskie media przyznają, że prezydenci nie zawarli żadnych konkretnych porozumień w sprawie zagadnień polityki międzynarodowej. Uznały jednak, że Trump pokazał, że kluczowych zagadnień tej polityki nie da się rozwiązać bez pomocy Rosji.

Portal Sonar2050.org będący wyrazicielem opinii kręgów zwolenników eurazjatyzmu podkreślał jednak, że sprzeczności interesów między Rosją a USA pozostają, a Trump nie jest w stanie ich przezwyciężyć ze względu na opór amerykańskiej elity politycznej. Portal zwrócił więc uwagę, że pozycja prezydent USA nie jest tak silna jak pozycja prezydenta Rosji.

reyters.com/rg.ru/sonar2050.org/pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz