Rosjanie zadowoleni ze spotkania Trump-Putin

Wśród rosyjskich polityków i środków masowego przekazu dominują bardzo pozytywne oceny poniedziałkowego spotkania prezydentów Rosji i USA.

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow mówiąc o spotkaniu Donalda Trumpa z Władimirem Putinem powiedział “wspaniale… lepiej niż super”. “Zachód przyznał, że izolowanie Rosji zakończyło się porażką” – pisze natomiast rządowa “Rossijskaja Gazieta”.

Szef komitetu spraw zagranicznych Dumy Państwowej Aleksiej Puszkow wyraził zadowolenie z faktu, że Trump wycofał się z niegdysiejszych deklaracji Baracka Obamy, że Rosja to “słabe mocarstwo regionalne”.  Puszkow napisał na Twitterze, że w Helsinkach spotkali się “przywódcy dwóch najsilniejszych państw na świecie”.

Rosyjskie media przyznają, że prezydenci nie zawarli żadnych konkretnych porozumień w sprawie zagadnień polityki międzynarodowej. Uznały jednak, że Trump pokazał, że kluczowych zagadnień tej polityki nie da się rozwiązać bez pomocy Rosji.

Portal Sonar2050.org będący wyrazicielem opinii kręgów zwolenników eurazjatyzmu podkreślał jednak, że sprzeczności interesów między Rosją a USA pozostają, a Trump nie jest w stanie ich przezwyciężyć ze względu na opór amerykańskiej elity politycznej. Portal zwrócił więc uwagę, że pozycja prezydent USA nie jest tak silna jak pozycja prezydenta Rosji.

reyters.com/rg.ru/sonar2050.org/pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply