Według Federalnej Służby Bezpieczeństwa ukraińscy dywersanci próbowali infiltrować jeden z przygranicznych regionów Rosji.

Służba specjalna Rosji twierdzi, że złożona z czterech osób grupa dywersyjna wkraczała na terytorium graniczącego z Ukrainą obwodu briańskiego. „W wyniku starcia 25 grudnia 2022 roku zginęło czterech sabotażystów, którzy próbowali przedostać się z Ukrainy na terytorium obwodu briańskiego” – oświadczenie FSB zacytowała agencja informacyjna Interfax.

Rosjanie opublikowali fotografie części Ukraińców, których FSB miało zabić po przekroczeniu granicy. Dowódca urodzony w 1988 r. oraz dwóch jego podwładnych określonych jako saperzy urodzeni w 1990 i 1984 r. oraz jeszcze jeszcze jeden obywatel Ukrainy, którego dodatkowo nie określono. FSB rozpowszechniła także zdjęcia dowódcy grupy, który miał używać pseudonimu „Światosza” i jednego z saperów z, który używał pseudonimu „Nie pij piwa”.

Według FSB sabotażyści posiadali broń produkcji niemieckiej – pistolety maszynowe „SIG Sauer” i amunicję do nich, urządzenia komunikacyjne i nawigacyjne, a także środki do dokonywania aktów sabotażu i terroryzmu – cztery improwizowane ładunki wybuchowe o łącznej mocy 40 kg trotylu.

Od miesięcy dochodzi do ataków na położone na terytorium Rosji, czasem daleko od granicy Ukrainy obiekty wojskowe lub obiekty infrastruktury strategicznej.

W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do eksplozji w rosyjskiej bazy wojskowej w Engelsie, na skutek którego zginęło trzech rosyjskich żołnierzy.

interfrax.ru/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz