Rosyjski rząd znacznie rozszerzył listę tzw. krajów nieprzyjaznych wobec Federacji Rosyjskiej. Wraz z innymi państwami UE znalazła się na niej także Polska.

Jak podał w poniedziałek Interfax, rosyjski rząd zatwierdził listę państw i terytoriów, które dopuszczają się “nieprzyjaznych działań” wobec Federacji Rosyjskiej, rosyjskich firm i obywateli. Odpowiednie rozporządzenie w tej sprawie podpisał w sobotę premier Rosji Michaił Miszustin.

Do tej pory na liście były tylko USA i Czechy. Obecnie są na niej wszystkie państwa Unii Europejskiej, Australia, Albania, Andora, Wielka Brytania wraz z jej terytoriami zamorskimi, Islandia , Kanada, Liechtenstein, Mikronezja, Monako, Nowa Zelandia, Norwegia, Korea Południowa, San Marino, Macedonia Północna, Singapur, Tajwan, Ukraina, Czarnogóra, Szwajcaria, Japonia i wspomniane Stany Zjednoczone.

Rozporządzenie wydano na podstawie dekretu prezydenta FR, zgodnie z którym rosyjscy obywatele, firmy, państwo, jego regiony i jednostki samorządowe, które mają zobowiązania dewizowe wobec zagranicznych wierzycieli z listy “krajów nieprzyjaznych”, mogą je spłacać w rublach za pośrednictwem rosyjskiego banku. Dotyczy to płatności przekraczających równowartość 10 mln rubli miesięcznie.

Przypomnijmy, że listę “państw nieprzyjaznych” Rosja stworzyła w maju 2021 roku. Znalazły się na niej USA i Czechy. Stany Zjednoczone trafiły na listę za wielokrotne nakładanie na Rosję sankcji. Z kolei Czechom zarzucono wywołanie wojny dyplomatycznej poprzez oskarżenie agentów rosyjskiego wywiadu o spowodowanie eksplozji w składach amunicji w Vrbeticach.

Kresy.pl / Interfax

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. swojmil
  swojmil :

  Teraz nasze popisy będą się biły w pierś, że ktoś wysadził zakłady pre-amunicyjne KGHM a one – “nasze żydowskie bohatery narodowe”, zawsze pierwsze do bitki, nie swoimi rękami – nawet się nie zająkały o ruskiej agenturze z tej okazji, jak zrobili to Czechy, i grały grzecznie, a tu taki ruski afront.. No póki jacyś żydowscy spadochroniarze nie zaczęli oddawać Ukraińcom naszych migów-29 w przeddzień konfliktu, który skądinąd już się doczekał zapowiedzi atomówek na maj 2022r. (w Simpsonach oczywiście 😉
  Nawiasem, kto wcześniej słyszał wcześniej o jakimś nonejmie Jabłońskim, którego nagle pełno na jewropejskich netach??
  Ale wracajmy do wątku, oczywiście atomówki to zimnowojenna ściema, nieuprawniona naukowo. Kto chce, znajdzie moje szerokie wyjaśnienia o ściemie jaką są atomówki, wzięte ze ściemy o delta mass, powstałej z porzucenia modelu helowo-wodorowego Harkinsa. Ściema uprawiana na fotomontażach od 8 dekad przez “mocarstwa atomowe”.
  Niestety nowe duże bombki termobaryczne okazały się za bardzo widowiskowe, by nie zrobić na nich szoł upewniającego lemingi, że atomowa zagłada “jest” i czuwa też po stronie tej dobrej demokracji.
  Ciężko ich teraz odróżnić, który jest teraz dobrym demokratą a który zwykłym zadaniowym wychowankiem sfajczonego satanisty “tatusia” Kluasa Schwaba z WEF, co sporo tych aktorów napozyskiwał: począwszy od Makarona, przez Justina, aż po Zełeńskiego i Putlera, choć nie bardzo wiem którego, bo podobno teraz to już Putin nr 5 wychodzi z hodowli. Co oczywiście stanowi zagadkę: kto właściwie wywołał tą wojnę Ukrainie aktorem z nałożoną twarzą w apce fakecelebrity, o której automat mówi, że w 58% jest prawdopodobnie fejkiem.
  Tu analiza filmiku:
  https://scanner.deepware.ai/result/7f630ad91fb141ff734d406ee96a9adaa043fbc9-1645687880/
  -matki tej wojny, robionej najpierw w tempie jednego studia filmowego, potem jednego najzwyklejszego obywatela Izraela, co go niedawno Ukraińcy przez przypadek zabili, choć niektórzy mówią, że chyba tego samego, co ręczną rakietnicą walił z boku w przedszkole, o którym pisano w mendiach, że to musi ruska artyleria zrobiła, choć ta może się wbić jedynie z góry.
  No i wojna porwała ruskich, którym w sumie nie bardzo przeszkadzało, że to fałszywy Putin ich zawezwał. W końcu siedzą pod tymi sobowtórami Putina już dekady, jak Polacy pod sobowtórem szlachcica Jaruzelskiego i potem jego sobowtóra, do którego żona się nie przyznawała. Rosjanie poszli, ale jak blitzkrig ugrzązł i trzeba płacić krwią, to już ich armia po prostu stanęła.
  A Duda chodzi jak na szpilkach, bo wie, że ruska armia nie da rady z marszu połknąć Ukrainy; żal się nie wtrącić, jak w kłopocie rodzina ojca, ksywa Chromenko -spadochroniarza sowieckiego z Ukrainy. No to robi wszystko, co by wpuścić zlewaczałą staruszkę Europę w wojnę. Głównie dlatego, bo przez dekadę popisy nie wpadły na pomysł by uzbroić Polskę w cokolwiek sensownego. Pompony Błaszczaka! Po co broń? Może wozy pancerne się udały, ale na wojnę okupacyjną dla Amerykanów w 3. świecie przeciwko IED-om, ale nie na polskie pole walki, bo są wysokie jak furmanki, brak im ppanc, luf też nie mamy, amunicji po wysadzeniu zakładów KGHM jeszcze mniej, zaś projekty plot Wisła i Narew leżą ledwo tknięte, pewno z racji nadmiernego polegania na sojuszniku zza oceanu, który przecież na pewno miał większe problemy niż sprzedawanie nam patriotów po wielu latach, okrojonych i po cenie 8 razy większej niż obiecał. Oj, sojusznik problemy pewno ma z byciem trupem po dawnym USA, a to z narkomanią, pedofilią, ceną skupu mięsa abortowanych dzieci, nawet w 9. miesiącu, do konsumpcji dla zasatanizowanych kanibali, samowładzą bandy kowidiańskiej co się obrobiła kasą po pachy na tych patentowanych wirusach z 400-amerykańskich laboratoriach wojskowo-biotechnologicznych i nie chce się płacić deepstatowi tanitiemów, upadkiem moralnym, podmianą ludzi na jakieś dziwne istoty zwane w przeszłości wojskiem niebieskim tudzież demonami, itd., to na inny wątek o szaractwie.
  W tym konflikcie Stany się po prostu wyłączyły; udają głupa jak zwykle, dopóki nie ma pewnego konia do typowania. A konie się tu pienią coraz bardziej. Każdy łachmyta pomaga jak może nakręcać telewizyjną wojnę z apki fakecelebrity. Zaszedł nowy porządek: kto może co mówić. Każdy kto mówi inaczej niż żyd wiekowy naganiacz wojenny, to oczywiście teraz ruska onuca z kartoteką antyszczepa.
  Tylko żal tego Boba Budowniczego w Niemczech (a może ruskiego, bo ten sierp?) jak już poleci na niego żółta zaraza, wiesz te żółte pudełko z zapowiedzi jasnowidzów. Zbadania wymaga nieprzewidywalny wpływ pola jonowego z Wendelsteina 7 (nawiasem kiedyś gdzieś indziej to był Węzeł 7) na ten przewidywany scenariusz Saharowa, jako że Polacy mamy obowiązki polskie, a Szczecin może być zagrożony nie tylko falą.